Przekazanie nowego samochodu dla OSP Kruszewo | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Przekazanie nowego samochodu dla OSP Kruszewo

  W sobotnie przedpołudnie na placu przed remizą OSP Kruszewo odbyła się uroczystość oficjalnego wprowadzenia do podziału bojowego nowo pozyskanego samochodu ratowniczo-gaśniczego. To ważne w życiu miejscowej jednostki OSP wydarzenie swoją obecnością uświetnili m.in.:

  •    kpt. Radosław Hurnik – przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu,

  •    bryg. Rafał Mrowiński – Komendant Powiatowy PSP w Pile,

  •    Marek Kamiński – Członek Zarządu Powiatu Pilskiego,

  •    Krzysztof Fojt – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pile,

  •    Roman Wrotecki – Burmistrz Miasta i Gminy Ujście,

  •    Cecylia Witczak – Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Ujście,

  •    Julian Graś – Sołtys Kruszewa.

  Symbolicznego przekazania kluczyków na ręce Prezesa i Naczelnika jednostki OSP Kruszewo dokonała Marta Kubiak, Poseł na Sejm RP wraz z Romanem Wroteckim, Burmistrzem Miasta i Gminy Ujście. Nowy pojazd został uroczyście poświęcony przez ks. Pawła Froelich, Proboszcza parafii w Kruszewie.

  Gospodarze na ręce zaproszonych gości przekazali podziękowania, wyrażając w ten sposób wdzięczność dla wszystkich tych, którzy przyczynili się do pozyskania nowego pojazdu dla jednostki OSP Kruszewo.

  Samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Mercedesa został zabudowany przez firmę Bocar. Posiada zbiornik na wodę o pojemności 4,3 m3, a wraz z wyposażeniem, jakim wypełnili go strażacy z Kruszewa jest uniwersalnym pojazdem pożarniczym.

  Zakup nowego nabytku został sfinansowany ze środków budżetu gminy Ujście,  Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu, Starostwa Powiatowego w Pile, środków finansowych z firm ubezpieczeniowych przekazanych przez Komendę Główną PSP w Warszawie oraz środków własnych jednostki.

  Opracowanie: st. kpt. Paweł Kamiński
  Zdjęcia: Piła 112

  przekazanie_nowego_samochodu1_01

  przekazanie_nowego_samochodu1_06 przekazanie_nowego_samochodu1_02 przekazanie_nowego_samochodu1_03 przekazanie_nowego_samochodu1_04 przekazanie_nowego_samochodu1_05