Przełaje na Staszycach – VII etap tegorocznego cyklu „Biegaj z nami”

Pod patronatem Tętna Regionu

Po raz piąty na terenie Osiedla Staszyce odbył się Pilski Bieg Przełajowy upamiętniający medalistę olimpijskiego, boksera Jerzego Adamskiego – byłego mieszkańca Osiedla Staszyce. 30 sierpnia trasę 10 km, która prowadziła przez ulice osiedla oraz tereny leśnie pokonało 182 zawodników.

Najszybciej dystans ten pokonał z czasem 00:35:06 Rafał Stachowski z Miasteczka Krajeńskiego. Drugi na mecie był Krzysztof Zawistowski, również z Miasteczka Krajeńskiego, a trzeci Tomasz Radtka z Łobżenicy. Wśród pań, jako pierwsza na mecie była Agata Romanek z Wałcza. Bieg przeprowadzony został jak zawsze w miłej biegowej atmosferze, która towarzyszyła wszystkim, a uśmiechy z twarzy nie znikały.