„Przystanek Praca” w Colours Factory | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

„Przystanek Praca” w Colours Factory

W piątek, 21 lutego, odbył się kolejny „Przystanek Praca” na mapie Piły. Tym razem zatrzymaliśmy się w Colours Factory przy ul. Wypoczynkowej. Projekt jest skierowany do uczniów klas 8 i ich rodziców, którzy mają do dyspozycji doradców zawodowych. „Przystanek Praca” umożliwił po raz kolejny zapoznanie się z ofertą możliwości rozwoju na rynku pracy w tak ważnym momencie w życiu każdego ósmoklasisty jakim jest wybór kierunku dalszego kształcenia.

Colours Factory to jedna z najszybciej rozwijających się drukarni w kraju, w której każdego dnia produkowanych jest ok. 2,5 mln produktów poligraficznych. Firma poszukuje zarówno specjalistów jak i uczniów, praktykantów i absolwentów szkół branżowych, technikum, czy uczelni wyższych. Colours Factory działa od 2005 roku zatrudniając obecnie ponad 700 pracowników na łącznej powierzchni siedziby liczącej ponad 16 tys m2.

Tematem przewodnim tego „Przystanku Praca” był zawód drukarza offsetowego oraz operatora procesów introligatorskich. W tych kierunkach można nabyć wiedzę i doświadczenie w ZS przy Teatralnej w Pile, gdzie firma Colours Factory pełni patronat. Spółka wspiera swoich podopiecznych zapewniając płatne praktyki, a dla najlepszych atrakcyjne stypendia.

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zapoznać się z historią firmy, charakterystyką funkcjonowania i zatrudnienia a także możliwości rozwoju i pracy. Uwieńczeniem spotkania była wizyta na nowoczesnych halach produkcyjnych, gdzie omówiono poszczególne etapy produkcji przy użyciu automatyzowanych i nowoczesnych maszyn i oprogramowań.

Wyjazd odbył się przy współudziale firmy MZK, dzięki której mogliśmy dojechać nowoczesnym i ekologicznym autobusem z napędem hybrydowym.

Dziękujemy firmie Colours Factory za możliwość wizyty i prezentację ich siedziby w ramach Przystanku Praca.

Zapraszamy na kolejne wyjazdy:
28.02.2020 – ORCA Precision Parts
20.03.2020 – Qubiqa
17.04.2020 – PUSS w Pile
kwiecień/maj 2020 – Termetal w nowej siedzibie

Drogi rodzicu już dziś zapisz swoje dziecko i daj mu możliwość zapoznania się z ofertą rynku pracy w Pile przed dokonaniem wyboru ścieżki zawodowej!

Zapisy: Inwest-Park ul. Dąbrowskiego 8, Piła
anna.burzynska@inwestpark.pila.pl
tel. 67 353 31 47

przystanek_praca1_01

przystanek_praca1_04 przystanek_praca1_02 przystanek_praca1_03