Przystanek Praca – Zgłoś swoje dziecko do projektu! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Przystanek Praca – Zgłoś swoje dziecko do projektu!

Wybór zawodu, który nie tylko da gwarancję pracy, ale przyniesie satysfakcję i szansę na rozwój zawodowy to trudne zadanie, przed którym każdego roku stoją ósmoklasiści i najczęściej rodzice – próbujący ukierunkować ich przyszłe decyzje. 7 listopada na konferencji prasowej zostały przedstawione założenia oraz program „Przystanku Praca”, który zakłada wyjazdy studyjne pilskiej młodzieży do firm zlokalizowanych na terenie miasta Piły oraz PUSS. W ramach akcji 1 wizyta w 1 firmie miesięcznie.

- Wiele osób skojarzy ten nowy projekt Przystanek Praca z wcześniejszym projektem Klubem Profesjonalistów, którego niestety mimo dużego zainteresowania głównie rodziców nie udało się przeprowadzić.  Założeniem nowej propozycji Przystanku Praca jest prezentacja najbardziej poszukiwanych zawodów w Pile, które łączą się jednocześnie z gwarancją uzyskania pracy po zakończonej edukacji oraz wskazania szkół średnich gdzie kształcenie w tych zawodach jest możliwe. Chcielibyśmy zaprosić szczególnie młodzież, która w kwietniu będzie musiała zarejestrować się do danej szkoły średniej.  Stąd ta propozycja nowego projektu, w którym zabierzemy młodzież z rodzicami na wyjazdy do pilskich przedsiębiorców. Ma to ma być wachlarz różnych zawodów. Można uczestniczyć w jednym wyjeździe lub w kilku wyjazdach – mówi Beta Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Termin realizacji: listopad 2019- kwiecień 2020. Liczba grup: ok 50 osób (rodzic z własnych dzieciakiem). Wyjazd zawsze autobusem raz w miesiącu w piątkowe popołudnie o 16.30 spod Inwest Parku.Na miejscu w ciągu jednej godziny odbędzie się prezentacja firmy i zawodu z bliska rozmowa z doradcą zawodowym (będzie on do dyspozycji podczas wyjazdu i po powrocie z danej firmy), wskazanie szkół średnich przygotowujących do prezentowanego kierunku.

Zapisy od 12 do 26 listopada 2019 r. w Inwest Park przy ul. Dąbrowskiego 8 oraz e-mail: anna.burzyńska@inwestpark.pila.pl, lub tel .67 353 31 47. Zapraszamy.

Sebastian Dauszewicz

przystanek_praca1_01

przystanek_praca1_04 przystanek_praca1_02 przystanek_praca1_03