PSL chce docenić pracę medyków. Władysław Kosiniak – Kamysz w Pile… via internet | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

PSL chce docenić pracę medyków. Władysław Kosiniak – Kamysz w Pile… via internet

W związku z zagrożeniem związanym z epidemią Covid-19, wybory prezydenckie w Polsce nie odbyły się, tak jak planowano w maju. Mimo że nie znamy jeszcze  nowej daty, kandydaci nie śpią tylko swoją aktywność kampanijną  prowadzą m.in. w internecie. Władysław Kosiniak – Kamysz, kandydat na prezydenta z ramienia PSL  w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 spotka się wirtualnie z mieszkańcami Piły, aby poruszyć tematy którymi  trzeba się zająć i poruszyć problemy, które trzeba rozwiązać.

22 maja 2020 r. na pilskim Deptaku odbyła się konferencja prasowa posła na  Sejm RP Krzysztofa Paszyka – Klub Parlamentarny KP PSL-Kukiz 15 oraz Jarosława Maciejewskiego – Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Towarzyszyli im lokalni samorządowcy Stefan Piechocki i Tadeusz Teterus.

- Konferencję chciałbym rozpocząć od wyrazów wdzięczności dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, farmaceutów za pełną poświęcenia pracę  w minionych tygodniach tu – w subregionie pilskim, w pilskich szpitalach tam, gdzie się odbywa walka z koronawirusem. Ta wdzięczność nie powinna skończyć się na słowach, ale za tym powinny iść konkretne czyny. Takim pierwszym dowodem wdzięczności powinna być extra gratyfikacją materialna dla osób, które pracowały, które ryzykowały życiem przy chorych, a jak wiemy także medycy tracili życie. Jako  Koalicja Polska PSL-Kukiz 15 kilka tygodni temu złożyliśmy  w Sejmie projekt „Premia dla bohatera”, by docenić pracowników ochrony zdrowia. Niestety większością głosów przy pierwszej, drugiej, a nawet trzeciej  tarczy antykryzysowej nie uwzględniło tego projektu. Chodziło tak naprawdę o niewiele -1500 zł dodatku dla tych, co walczą na pierwszej linii frontu.  Nie udało się. Ale nie składamy broni, ponieważ jest już złożony ekstra projekt ustawy w Sejmie. Liczymy, że pani Marszałek Witek nie będzie blokować tego projektu – mówi Krzysztof Paszyk, poseł PSL.

Koronawirus w coraz większym stopniu komplikuje  nie tylko życie każdego z nas, ale też kandydatów, którzy stanęli do wyścigu do Pałacu Prezydenckiego. Jednak z pomocą przychodzi portal Facebook.

- To, że dziś Koronawirus  uniemożliwia nam bezpośredni kontakt, który jest tak ważny dla Władysława Kosiniaka-Kamysza, prezesa PSL, nie przekreśla możliwości spotkania się z mieszkańcami Piły, subregionu pilskiego wirtualnie. Zapraszam na FB Władysława Kosiniaka-Kamysza, gdzie jutro (23 maja) będzie można porozmawiać i zadawać pytania kandydatowi na prezydenta, który  zna doskonale nasze problemy, bo często odwiedzał rejon Północnej Wielkopolski – zachęca do udziału w wirtualnej rozmowie poseł ziemi pilskiej.

Na konferencji prasowej Jarosław Maciejewski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego poinformował, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego, bardzo mocno troszczy się o pomoc dla lokalnego społeczeństwa. Wspomniał on o pomocy dla szpitali z terenu województwa wielkopolskiego na kwotę 60 milionów złotych oraz o pomocy dla lokalnych przedsiębiorców na zasadzie wsparcia finansowego. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie https://www.umww.pl.

Osoby, które chcą zadać pytania kandydatowi na prezydenta proszone są o wpisanie ich w komentarzach na FB wydarzeniu https://www.facebook.com/events/277391006733668

(SE)

kosiniak_w_pile1_01

kosiniak_w_pile1_12 kosiniak_w_pile1_02 kosiniak_w_pile1_03 kosiniak_w_pile1_04 kosiniak_w_pile1_05 kosiniak_w_pile1_06 kosiniak_w_pile1_07 kosiniak_w_pile1_08 kosiniak_w_pile1_09 kosiniak_w_pile1_10 kosiniak_w_pile1_11