Puchar Świata w Kickboxingu w Budapeszcie! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Puchar Świata w Kickboxingu w Budapeszcie!

39 państw, 3131 zawodników. Taką obsadę zgromadziła 25 edycja Pucharu Świata w Kickboxingu, która odbywa się w Budapeszcie na Węgrzech. W imprezie wystąpiła oczywiście reprezentacja Polski w składzie której znalazła się trójka zawodników pilskich Sportów Walki. W formule K1 wystąpili Dawid Siek, Piotr Woźniak i Michał Haiwka – wszyscy w gronie juniorów starszych. Pilscy zawodnicy po emocjonujących pojedynkach spisali się dosłownie na medal.

W kategorii -54 kg do etapu półfinałów dostali się Piotr Wożniak i Michał Haiwka. Woźniak spotkał się z Austriakiem Abdulem Raseq Amirim, natomiast Haiwka z Włochem Lisi Lal. Niestety w obu walkach to rywale okazali się mocniejsi i obaj pilanie stanęli na najniższym miejscu podium wracając do kraju z brązowym medalem!

Dawid Siek w kategorii -71 kg po rozbiciu w półfinale Czecha Pavla Wolfa w niedzielnym finale spotkał się z reprezentantem Ukrainy Danylo Donchenko. Po ciężkiej i emocjonującej walce w samej końcówce to Donchenko był dokładniejszy i to jego sędziowie wskazali jako zwycięzcę. Tym samym Dawid Siek został srebrnym medalistą Pucharu Świata. To kolejny wspaniały występ i sukces Dawida. Przypomnijmy, że w tym roku jest on Mistrzem Polski w kick boxingu w trzech formułach (K1, Low Kick i Kick Light) a wcześniej stawał już na podium Mistrzostw i Pucharu Świata oraz Mistrzostw Europy!

Gratulacje dla całej trójki podopiecznych trenerów pilskiego klubu – Przemysława Drajera i Przemysława Leńca.

Warto dodać, że już za nieco ponad trzy tygodnie sekcja kickboxingu pilskiego klubu stanie do rywalizacji we Włoskim Rimini w kolejnym turnieju z serii Pucharów Świata – Bestfighter Kickboxing Wako World Cup.

Klub Sporty Walki Piła dziękuje firmie Akom – Systemy i urządzenia ochrony mienia za wsparcie w wyjeździe do Budapesztu!

Sporty Walki Piła

puchar_swiata_w_kicboxingu1_01

puchar_swiata_w_kicboxingu1_08 puchar_swiata_w_kicboxingu1_02 puchar_swiata_w_kicboxingu1_03 puchar_swiata_w_kicboxingu1_04 puchar_swiata_w_kicboxingu1_05 puchar_swiata_w_kicboxingu1_06 puchar_swiata_w_kicboxingu1_07