PUNK Koncert na Barce w Pile! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

PUNK Koncert na Barce w Pile!

Zespoły NAUKA O GÓWNIE (punk rock Nowy Tomyśl), ZAKAZ POSIADANIA (punk rock Wyspa Wolin), JAMNIK 73 (hc punk Piła) oraz RAJD wystąpią w piątek, 15 września 2017 w Klubie Muzyczny BARKA – Piła ul. Wodna (rzeka Gwda). Początek koncertu o godz. 19:00.

Wstęp: 15 zł przedsprzedaż / 20 zł w dniu koncertu.
Informacje o przedsprzedaży: Polsky Group Promotion w miejscu:
Klub Muzyczny BARKA Piła ul. Wodna (rzeka Gwda).
Sklep RESZKA, ul. Rogozińska 33, Piła.

NAUKA O GÓWNIE
„Dla jednych politycznie i tekstowo byliśmy polskim The Clash. Dla innych – hołota grającą punko-polo. A my po prostu robiliśmy swoje, bo tak w tamtych czasach postrzegaliśmy rzeczywistość”.
Mariusz Giglewicz

Tak naprawdę plany zespołu narodziły się w latach 1987-1988. W pierwszym składzie kapeli zagrali Matiusz i Bunt. Nie było sprzętu, na próbach graliśmy na pudle i taboretach zamiast perkusji. Nikt nie potrafił na niczym grać, ale byliśmy pełni zapału. Próbowaliśmy zaistnieć pod różnymi nazwami: Rozpacz, Agresja, Stalin-Grat itp. Po jakimś czasie dołączyli do nas Siwy i Wojtek – pierwszy pełny skład, który dał zalążek Nauce o Gównie. Pamiętne ferie zimowe w 1988 roku, kiedy to mieliśmy nocne próby na chacie, z rodzicami śpiącymi za ścianą. Później wakacje, Siwy przywiózł z Czechosłowacji dwie pary podrabianych Adidasów, które udało nam się wymienić na perkusję. Pierwszą gitarę basową kupiliśmy od kapeli Autsajder z Góry. Mariusz, Wojtek i Siwy byli kolegami z klasy w szkole budowlanej w Poznaniu. Większość ludzi z naszej klasy należało do subkultury punków – nie było żadnej alternatywy, jak tylko zacząć grać punk rocka…
W 1992 roku wystąpili na festiwalu w Jarocinie, gdzie na małej scenie m.in zagrali utwór we własnej interpretacji Janek Wiśniewski padł; 1995 zagrał na WOŚP. Przez kilka lat wydawali własny zin pt. DUPA JASIU (wyszło sześć numerów w kilkuset egzemplarzach). W 1996 zespół zawiesił działalność wraz z wydaniem oficjalnej kasety video działań zespołu z lat 1992-1996. Pod koniec października 2016 roku, zespół zreaktywował się.

https://www.facebook.com/naukaogownie/?ref=br_rs

RAJD
Naturalna, ekspresyjna muzyka porywa w wir przemyśleń. Zwarta sekcja rytmiczna pod kierownictwem Tomka Kubika (Indios Bravos, Pogodno) daje solidną bazę dla psychodelicznej podróży gitar Piotra Jasińskiego. Wszystko spaja w całość trzymający puls bas Mateusza Spustka, a wielką energię dodają wokale wszystkich trzech członków grupy.

https://www.facebook.com/rajd.naturalmusic/

ZAKAZ POSIADANIA
Zespół powstał w 2009 roku na wyspie Wolin (Zachodniopomorskie). pierwszą płytę ,,Przyjdzie czas ,, wydaliśmy własnym sumptem w 2012 roku. Gramy muzykę mocno związaną z brzmieniem oraz specyfiką polskiego punk rocka lat 80. Nasze teksty bezkompromisowo krytykują zastaną rzeczywistość.

https://www.facebook.com/ZakazPosiadania/

JAMNIK 73
HC punk z Piły.

Joanna Naranowicz

punk_koncert00

punk_koncert01