QUO VADIS i ROCKASTA w Klubie BARKA. Mamy wejściówki | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  QUO VADIS i ROCKASTA w Klubie BARKA. Mamy wejściówki

  Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

  Klub Muzyczny BARKA zaprasza 2 czerwca (piątek) na koncert zespołów QUO VADIS i ROCKASTA. Start godzina 19.00. Wstęp: 20 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu koncertu. Dla naszych czytelników tradycyjnie mamy do rozdania dwie pojedyncze wejściówki na koncert.  Aby mieć szanse wygrania wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres sebapila@interia.pl . W tytule: QUO VADIS i ROCKASTA. Wśród osób, które wyślą maila do 31 maja, do godziny 18.00 rozlosujemy wejściówki.

  Informacje o przedsprzedaży: Polsky Group Promotion w miejscu:
  Klub Muzyczny BARKA Piła ul. Wodna (rzeka Gwda).
  Sklep RESZKA Piła ul. Rogozińska 33.
  Przedsprzedaż online: drogą mailową pisząc na adres: barka.pila@wp.pl.

  QUO VADIS
  Zespół QUO VADIS jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej niezależnej sceny metalowej, uznanym i docenianym w kraju i za granicą. ! Początek zespołu to 1988r. W swojej dotychczasowej działalności zespół miał przyjemność wystąpić i reprezentować Szczecin na większości liczących się festiwalach muzyki rockowej m.in. Metalmania (trzykrotnie), Jarocin (dwukrotnie), Przystanek Woodstock (czterokrotnie), a także w Kopenhadze na “It’s Alive”, gdzie był jedynym gościem zaproszonym z zagranicy, Rostocku, Frankfurcie, Przystanek Chicago.

  QUO VADIS ma na swoim koncie dziewięć płyt: “Quo Vadis”, “Politics”, “Test Draizea”, “Uran”, “Po”, “Król”, „Babel”, „Infernal Chaos”, „Novem”. Płyty otrzymały wiele pochlebnych recenzji w muzycznej prasie (Metal Hammer, Tylko Rock, Brum, Super Expres i innych) oraz zagranicznych portalach muzycznych. Na płycie “Test Draizea” gościnnie wystąpiła śp. Mira Kubasińska – legenda polskiego bitu. Ponadto utwory zespołu Quo Vadis znalazły się na wielu składankach i okolicznościowych wydawnictwach.

  Zespół zaangażowany jest w różne inicjatywy charytatywne jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Muzyka Przeciwko Rasizmowi (ukazała się płyta kompilacyjna gdzie znalazł się również utwór QUO VADIS obok takich wykonawców jak: Kazik, T. Love, Big Cyc, Armia, Dezerter, Homo Twist, Farben Lehre i innych), Wykopmy Rasizm ze Stadionów, TOLERANZ (zespół reprezentował Polskę w koncercie w Prenzlau (Niemcy) w ramach akcji “Toleranz” promującej szeroko rozumianą tolerancję wśród polskiej i niemieckiej młodzieży).

  W listopadzie 2015 do zespołu dołączył doskonały brazylijski gitarzysta Ian Bemolator, który wniósł sporo świeżej energii do zespołu co widać na koncertach oraz na samej płycie.

  W 2016 roku zespół kilkakrotnie koncertował w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, a 3.12.2016r. ukazała się najnowsza, dziesiąta już produkcja zespołu . Płyta nosi tytuł BORN TO DIE i zawiera 10 premierowych kompozycji.

  ROCKASTA
  Rockasta jest to szczeciński zespół przedstawiający niestandardowe i mało spotykane połączenie akordeonu z muzyką hardrockową i metalową, gdzie instrumentem wiodącym jest akordeon. Zespół poza własnymi kompozycjami wykonuje również utwory klasyczne we własnych aranżacjach. Grupa na swoim koncie ma koncerty u boku takich wykonawców jak m.in.: Jelonek, Turbo, Kat & Roman Kostrzewski, Percival Schuttenbach, Negură Bunget czy Grai, a także udziały w festiwalach: Rock Hard Ride Free 2016, Miasto Rocka 2016, Summer Dying Loud 2016 na których zagrały również gwiazdy takie jak: Saxon, Behemoth, Candlemass, Primal Fear, Raven, Night Demon, Anti Tank Nun, Chainsaw, Agnieszka Chylińska, KSU, Sweet Noise czy Closterkeller. W drugiej połowie 2015 r. Rockasta wzięła udział w popularnym telewizyjnym show – Must Be The Music – Tylko Muzyka, gdzie spotkała się z bardzo przychylnymi opiniami jurorów (4 x TAK) oraz zajęła 3 miejsce w notowaniu odcinka. W 2016 r. zespół wydał swój debiutancki album pt. “Caste Of Titans” nakładem wytwórni muzycznej Soliton, na którym znalazło się 13 utworów. Od 2016 r. oficjalny patronat nad zespołem objęło m.in. TVP 3 Szczecin.

  (SE)

  quo_vadis_i_rokasta00

  quo_vadis_i_rokasta05 quo_vadis_i_rokasta01 quo_vadis_i_rokasta02 quo_vadis_i_rokasta03 quo_vadis_i_rokasta04