RDLP. Rusza trzecia edycja akcji „Łączą nas Drzewa” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  RDLP. Rusza trzecia edycja akcji „Łączą nas Drzewa”

  Co roku leśnicy sadzą 500 milionów drzew! Każdy z nas może wziąć w tym udział – czerpiemy siłę z potęgi natury, dlatego ekologia i dbałość o środowisko łączą wszystkich Polaków.

  Rusza wielka wiosenna akcja sadzenia „Łączą nas Drzewa”, której pomysłodawcą jest wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka. W całej Polsce, na terenie każdej regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych, będziecie mogli spotkać się z leśnikami i razem zasadzić drzewka.

  - Każde zasadzone drzewo to ochrona klimatu. Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję „Łączą nas Drzewa” organizujemy po to, żeby jednoczyć wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować – powiedział wiceminister Edward Siarka.

  W tym roku akcję zainaugurowali wolontariusze, sadząc las w Nadleśnictwie Kaczory. Poprzednie dwie odsłony tego przedsięwzięcia spotkały się z szerokim zainteresowaniem społeczeństwa. Uczniowie, samorządowcy, przedstawiciele władz państwowych, strażacy, członkinie kół gospodyń wiejskich i miłośnicy przyrody zasadzili w całej Polsce dziesiątki tysięcy młodych drzew. Dzięki tej akcji każda osoba może przyczynić się do zwiększania powierzchni zielonych płuc naszego kraju, aby zapewnić bezpieczną przyszłość przyszłym pokoleniom.

  Lasy Państwowe harmonijnie równoważą potrzeby przyrody, człowieka i gospodarki. Jak zaznaczyła Magdalena Kapuścińska, zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych, sadzenie drzew to nie tylko wyraz troski o środowisko, lecz także wielka korzyść dla naszego zdrowia i samopoczucia. Aktywność na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej przyrody naszych lasów, to wspaniała forma wypoczynku i regeneracji.

  Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile w Nadleśnictwie Kaczory wspólnie z naszymi gośćmi sadziliśmy młode pokolenie drzew. Posadziliśmy ponad 1000 szt. sadzonek sosny. Wśród uczestników sadzenia nie zabrakło również lokalnych samorządowców, radnych sejmiku wojewódzkiego, przedstawicieli służb mundurowych i uczniów szkół podstawowych.

  Lasy Państwowe co roku sadzą blisko 500 milionów nowych drzew oraz gospodarują w taki sposób, że las odnawia się również samodzielnie. W ubiegłym roku na terenie administrowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Pile posadzono ponad 26 mln młodych drzew, na powierzchni 3 300 ha. Najwięcej posadzono sosny zwyczajnej ponad 16 mln, buków zwyczajnych ponad 3 mln, dębów bezszypułkowych ponad 1,5 mln oraz brzozy brodawkowej i dębów szypułkowych. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile w Nadleśnictwie Kaczory wspólnie z naszymi gośćmi sadziliśmy młode pokolenie drzew. Posadziliśmy ponad 1000 szt. sadzonek sosny.

  Maria Bajsarowicz
  Rzecznik Prasowy RDLP w Pile

  rdlp_rusza

  rdlp_rusza_02 rdlp_rusza_03