REAKCJA, czerwiec 2018 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

REAKCJA, czerwiec 2018

No i znowu powracamy do… estetyki, a właściwie jej braku w niektórych miejscach publicznych. Od kilkunastu dni za oknami szaleje afrykański upał, więc dbanie o czystość – tą ogólnie rozumianą – powinno być priorytetem. Każdy, nawet największy laik, zdaje sobie sprawę, że w tak wysokiej temperaturze wszystko szybciej się psuje, a tym samym częstuje nas nieprzyjemnym zapachem, ale co gorsze stwarza zagrożenie chorobowe. Dlatego pojemniki na śmieci zlokalizowane w miejscach publicznych powinny być dużo częściej niż zwykle opróżniane. A tak niestety nie wszędzie jest. Właśnie o nieopróżnionym pojemniku pod jednym z pilskich marketów napisał w liście do redakcji nasz Czytelnik. Oto jego treść:

Choć nie należę do ludzi najmłodszych, lubię przechadzać się po naszej coraz piękniejszej Pile. Czyniąc to, mam możliwość obserwowania wszystkiego co mnie otacza. Kilka dni temu, udając się na zakupy do jednego z pilskich sieciowych marketów, przed wejściem zauważyłem niezbyt budujący widok. Stojący tam kosz na odpadki wręcz kipiał wysypującymi się ze wszystkich stron śmieciami, które nawet zaległy na chodniku, przy śmietniku. Ten rym był zupełnie niezamierzony! Czy zarządzający owym marketem nie widzą, że pojemnik na odpadki jest wypełniony po brzegi, a jego zawartość, szczególnie ta szybko się psująca, nie pachnie zbyt przyjemnie??? Chyba, szczególnie w okresie upałów, wypada opróżniać śmietniki dużo częściej niż zazwyczaj! Jaki to market nie powiem, mając nadzieję, że kierownictwo tej placówki handlowej rozpozna go na zdjęciach i zmieni swój stosunek do… śmieci.

Pozdrawiam serdecznie
Henryk L.

Oczywiście przyłączamy się do oczekiwań naszego Czytelnika, wierząc iż kierownictwo tego pilskiego supermarketu/dyskontu weźmie sobie do serca problem „kipiącego śmietnika” i już nigdy nie dopuści… do kipienia!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

reakcja_czerwiec_201800

reakcja_czerwiec_201801

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

Marek Mostowski