REAKCJA, grudzień 2021 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  REAKCJA, grudzień 2021

  reakcja_grudzien_2021

  Jako, że najbardziej rodzinne święta (czyt. Boże Narodzenie) za pasem, grudniowy odcinek Waszej, Drodzy Czytelnicy, rubryki interwencyjnej nie będzie wypełniony narzekaniem i oskarżaniem, lecz będzie komplementował jedną z kilku inwestycji, nadających nie tylko sznytu miastu nad Gwdą, ale przede wszystkim ułatwiającego codzienną egzystencję jego mieszkańcom. Obiektywni pilanie zauważają pozytywy i potrafią o nich głośno mówić. Jeden z naszych Czytelników, zapragnął opowiedzieć o nim na naszych łamach. Zobaczmy co napisał.

  Droga Redakcjo!

  Zdaję sobie sprawę, że istnieją w Pile jakieś niedociągnięcia, ale są one „pryszczem” wobec pozytywnych (i to przez duże „P”) inwestycji, które ułatwiają życie jej mieszkańcom i przy okazji upiększają i unowocześniają miasto. Taką z nich jest bez dwóch zdań rondo i powiązana z nim infrastruktura przy ulicy Okólnej, Tucholskiej i Roosevelta. Okólna już jest otwarta, a lada moment ruszy ruch okrężny. Będzie to nie tylko ułatwienie dla kierowców, ale także dla rowerzystów i pieszych, którzy będą mogli korzystać z ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Okólnej. Trwają również prace w innych rejonach Piły, np. przy ulicy Bydgoskiej, itd. Temu co się dzieje w Grodzie Staszica należy tylko przyklasnąć, a wszystkim nakręcanym krytykom i malkontentom mówię stanowcze NIE !

  Pozdrawiam
  Franciszek  z Piły

  Drodzy Pilanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości, musimy dodać, że po zakończeniu prac drogowych odbudowany zostanie plac zabaw, który znajdował się na skwerze przed rozpoczęciem inwestycji. Możemy także zapowiedzieć (co potwierdził prezydent Głowski w rubryce „Prezydent odpowiada na str. 9), że to nie koniec i m.in. u zbiegu ulic Młodych i Okólnej, przy moście Zygmunta Starego…. powstanie kolejne rondo, które usprawni ruch kołowy w tamtym rejonie i zmniejszy, jak nie zlikwiduje tworzące się na moście i ul. Okólnej korki.

  Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

  Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

  Marek Mostowski