REAKCJA, kwiecień 2017 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

REAKCJA, kwiecień 2017

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie, co to będzie? A może lepiej: Ulica Miła (czyt. Krzywa) wcale nie jest miła. Ulicą Miłą (czyt. Krzywą) nie chodź moja miła. Te cytaty, pierwszy z II cz. Dziadów, drugi z wiersza „Ulica Miła” Wł. Broniewskiego najlepiej odzwierciedlają wieczorowo-nocny stan pilskiej ulicy… Krzywej. To, że niektóre pilskie ulice pozostają zatopione w egipskich ciemnościach i warto obchodzić je z daleka (ale nieraz nie można!), i że należy do nich ulica Krzywa, nie jest clou dzisiejszej Reakcji. Tematem wiodącym jest traktowanie po macoszemu (czyt. ignorowanie) swoich klientów, bądź co bądź ich chlebodawców. Właśnie o tego typu postawie w swoim liście skierowanym do naszej redakcji napisała pani Maria, nasza stała Czytelniczka. Oto co napisała:

W załączeniu przesyłam ksero pisma jakie otrzymałam z Enea Rejon Oświetleniowy Piła w odpowiedzi na moje pismo wysłane do wiadomości Tętna Regionu i tej instytucji. Tejże instytucji potrzebne było aż pięć miesięcy, aby ustalić kto jest „właścicielem” ulicy Krzywej w Pile. Ale jestem pewna, że gdyby nie moje pismo do Waszej redakcji ta odpowiedź nie nadeszłaby nigdy. Tak oto jesteśmy traktowani przez monopolistów i osoby zatrudnione w tych instytucjach (pod odpowiedzią podpis dyrektora – kpina, płacimy regularnie opłaty i podatki.

Tyle Czytelniczka. A teraz treść odpowiedzi od „monopolisty”:

Szanowana Pani, w odpowiedzi na pisma z 07.11.2016 oraz 13.02.2017 dotyczące oświetlenia ul. Krzywej w m. Piła, uprzejmie informujemy, że oświetlenie znajdujące się przy w/w ulicy nie jest własnością ENEA Oświetlenia sp. z o.o., jego właścicielem jest Miasto Piła.

Dodatkowo Gmina Piła jako właściciel drogi jest odpowiedzialna za jej oświetlenie, więc wszelkie tego typu sprawy należy kierować do Urzędu Miasta.

Z naszych informacji wynika, że planowana jest rewitalizacja ul. Długosza i Krzywej – sprawa prowadzona jest przez Urząd Miasta.

Z góry przepraszamy za tak późną odpowiedź, zwłoka jest spowodowana oczekiwaniem na potwierdzenie w/w inwestycji.*

Z poważaniem

Dyrektor Rejonu Oświetleniowego Piła
J.L.

* pisownia oryginalna

Czy rację ma nasza Czytelniczka, po pierwsze – chcąc w nocy bezpiecznie poruszać się po ulicy Krzywej, po drugie – oczekując na szybkie odpowiedzi od instytucji, które m.in. Ona utrzymuje? Odpowiedź może być tylko jedna! Jaka? Drodzy Czytelniczy, wiecie to na pewno!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

Marek Mostowski

reakcja_1

reakcja_3 reakcja_2