REAKCJA, luty 2017 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

REAKCJA, luty 2017

Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! Szczypie w nosy, szczypie w uszy. Mroźnym śniegiem w oczy prószy, Wichrem w polu gna! Nasza zima zła! Słowami z wierszyka Marii Konopnickiej „Zła zima” chciałoby się rozpocząć kolejny tekst z utyskiwaniem nad ubocznymi efektami pobytu w kraju Lecha, a tym samym w Grodzie Staszica, tej Białej Pani. Choć śniegu jak na razie zima żałuje, jednak rekompensuje ów niedobór białego puchu MROZEM. I właśnie mróz jest głównym winowajcą „odpowiedzialnym” za lawinę upadków, ludzkich upadków, tych fizycznych. Ale czy tylko ów srogi generał jest za chodnikowe i nie tylko, ludzkie pokładanie odpowiedzialny? Z pewnością NIE.

W ostatnich dniach, tygodniach rozdzwoniły się do naszej redakcji telefony. Nasi rozmówcy, którzy podkreślali, że nie należą do grona malkontentów, utyskiwali (mówiąc eufemistycznie) na stan chodników, parkingów, a nawet trawników, które przypominają pofałdowane dzikie ślizgawki. Mówili też o zdradliwych, oblodzonych krawężnikach, stanowiących niebezpieczne pułapki. Skarżyli się na upadki, wskutek których są poobijani, a co gorsze połamani. Podkreślali, że jeszcze nigdy nie mieli do czynienia z taką ślizgawicą… i pytali, czy taki stan rzeczy powinien mieć miejsce?

Nie trzeba być geniuszem, aby udzielić jednoznacznej odpowiedzi: NIE! Rozumiem, że istnieje niedobór tzw. mocy przerobowych, ale na Boga, trzeba pokierować się maksymą – CHCIEĆ, TO MÓC! Przecież zdrowie ludzkie jest bezcenne! Zatem administratorzy i wszyscy pozostali odpowiedzialni za usuwanie skutków zimy – nie róbta, co chceta! Jeno RÓBTA, CO NALEŻY!!!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

Marek Mostowski

reakcja_luty_201700

reakcja_luty_201702 reakcja_luty_201701