REAKCJA, maj 2019 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

REAKCJA, maj 2019

Wielkimi krokami (miejmy nadzieję, że na pewno) zbliża się letnia kanikuła, a więc i strój nasz będzie coraz bardziej „ubogi”. Szczególnie – w kontekście tematu, który dzisiaj poruszymy – chodzi o tę część garderoby, która obleka nasze stopy. Z reguły jest to obuwie o cienkiej podeszwie, bardzo często klapki. Dlaczego tę przedwakacyjną Reakcję opatrzyłem takim, a nie innym wstępem? Uczyniłem tak nie bez kozery, ponieważ problem do którego w dzisiejszym wydaniu wrócimy, dotyczy „fakirzego szlaku” w Pile (czyt. fragmentu Bulwarów Chatellerault nad rzeką Gwdą. A dokładnie ok. 150-metrowego odcinka od ul. Bulwarowej, w kierunku kładki dla pieszych (mostku). Jako, że kwestię tę już kilkakrotnie poruszaliśmy, a w temacie do tej pory nic nie drgnęło, na prośbę naszych Czytelników oraz autora listu z 2015 roku, poniżej publikujemy ową epistołę raz jeszcze.

Szanowna Redakcjo!

Już od dłuższego czasu chciałem podzielić się z Wami moim spostrzeżeniem (a myślę, że nie tylko moim) dot. jednej z pilskich inwestycji. Chodzi o wyłożenie płytkami – czerwonymi wyznaczającymi drogę dla rowerów, zaś szarymi trakt dla pieszych – części Bulwarów nad Gwdą od szkoły policji do prawie ulicy Bulwarowej. Właśnie chodzi o to „prawie”. Wszystko jest pięknie, ale około 150-metrowy odcinek biegnący wzdłuż płotu szkoły policji jest nieremontowany od czasów Króla Ćwieczka! Jest on popękany, z wybrzuszeniami utworzonymi przez korzenie drzew, ale przede wszystkim „wysadzany” wieloma ostrymi kamykami, po których dama idąca w trzewikach z cienką podeszwą nie jest w stanie iść. A jeżeli chciałby ktoś po owym feralnym odcinku poruszać się boso, to musiałby być fakirem! Czy tak trudno było uporządkować (wyłożyć płytkami, etc.) także ten 150-metrowy kawałek??? Była to bezmyślność, albo co gorsze brak smaku! Jak wygląda w oczach turystów to połączenie pięknego szlaku nad Gwdą, z owym zapuszczonym odcinkiem!!! Wstyd! Aby nie trzeba było się rumienić za ów paradoks inwestycyjny, warto by jak najszybciej umieścić go w niebycie! Czego włodarzom piękniejącej z dnia na dzień Piły życzę! I wraz z pozostałymi pilanami OCZEKUJĘ!!!

Łączę wyrazy szacunku
Upierdliwy Pilanin

No, cóż. Nie sposób nie zgodzić się z – chyba przekornie podpisującym się jako „upierdliwy – naszym Czytelnikiem. Trzeba przejść się w obuwiu z cieniutką podeszwą po tym fakirzym „dywaniku”, a wtedy wszystko będzie jasne. Wierzę w pragmatyzm i zmysł estetyczny włodarzy grodu Staszica, i LICZĘ, że odcinek przedłużenia ulicy Bulwarowej w kierunku „kładki”, zmieni się nie do poznania.

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

Marek Mostowski

reakcja_maj_20191_01

reakcja_maj_20191_03 reakcja_maj_20191_02