REAKCJA, marzec 2017 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

REAKCJA, marzec 2017

Zazwyczaj w naszej (a właściwie w Waszej) interwencyjnej rubryce poruszamy sprawy związane z estetyką, niechlujstwem, marazmem nie tylko urzędniczym, itd., itp. Rzadko mamy okazję chwalić, a incydentalnie wynosić kogoś na piedestał. Tym razem sprawa będzie dotyczyła zupełnie czegoś innego. Czy chodzi o ignorowanie klientów, a może brak zaopatrzeniowca z prawdziwego zdarzenia, czy wreszcie całkowitą indolencję zarządu jednego z pilskich marketów? Tego do końca nie wiem. Wiem natomiast, że chodzi o zdawać by się mogło o drobiazg, istną faramuszkę, ale całkiem istotną dla zakupowiczów!

Już od długiego czasu – a muszę powiedzieć, że nie jest to pierwszy raz – w pilskim Hipermarkecie TESCO nie uświadczysz płatnej reklamówki. Kasjerki oferują li tylko tzw. jednorazówki. Klienci złorzeczą, kasjerki nie chcą komentować (z wiadomych przyczyn), a ów irracjonalny stan rzeczy jak trwał, tak trwa… i podobno trwał będzie! Niektórzy z kupujących nabijają się, że należy zaopatrzyć się w porządną torbę na zakupy w innym markecie i przyjść na zakupy do TESCO. Nikt tak jednak nie uczyni, bo jak pójdzie do innego punktu handlowego, to przecież tam zrobi sprawunki.

Nie wiem czy zarządzający pilskim marketem są tak bezmyślni i nie zdają sobie sprawy, że przez głupią reklamówkę może splajtować cała „firma”. A może już im wszystko wisi?!

Dobrze pamiętam, jak pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, robiąc zakupy w prywatnych sklepach (sklepikach) na Mxico Platz w Wiedniu, obsługa pakowała nawet wielkogabarytowe towary w mocne torby reklamowe, a jak trzeba było dawała kolejne na zapas. Nigdy nie zdarzyło się, że ich zabrakło, a na dodatek były za zupełną darmochę.

W pilskim markecie XXI wieku nie ma płatnych reklamówek, czy toreb, i nikogo (czytaj zarządców) nie obchodzi w co zakupiony towar klient zapakuje!

Gratuluję dbałości o klienta, który podobno jest waszym panem. Oby tak dalej!!!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

Marek Mostowski

reakcaj_marzec_201700

reakcaj_marzec_201703 reakcaj_marzec_201701 reakcaj_marzec_201702