Reakcja, marzec 2019 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Reakcja, marzec 2019

Mamy przedwiośnie. Powoli, choć jeszcze dość leniwie przyroda budzi się do życia. Dzień staje się coraz dłuższy, a więc i dłużej jest jasno, a jak jasno, to i bardziej widoczne stają się niedociągnięcia czy mankamenty, które w ciemności trudniej było dostrzec. W dzisiejszej REAKCJI, zajmiemy się problemem przestrzeni pilskich, przypominających krajobraz księżycowy. Na podstawie poniżej zaprezentowanej treści listu jednego z pilan, która dotyczy pewnego parkingu, zaapelujemy do administratorów (czyt. właścicieli/gospodarzy), aby zmienili miejsca do parkowania pojazdów, z księżycowych na ziemskie, nie zagrażające uszkodzeniem samochodu. Oto owa epistoła:

Droga Redakcjo!

Jestem pilaninem od urodzenia, podziwiam zmiany tak dynamicznie zachodzące w moim mieście. Oczywiście wszystkie one poprawiają wizerunek Piły oraz ułatwiają życie jej mieszkańcom. Jednak nie mogę przejść obojętnie obok czegoś, co nie ułatwia, a wręcz utrudnia codzienną egzystencję. Chodzi o miejsca do parkowania pojazdów. Niedawno musiałem zaparkować swój samochód na pseudo parkingu przy ul. Bydgoskiej 45 D, ponieważ chciałem udać się do jednego z mieszczących się tam punktów usługowych. Żeby wjechać na ten niby parking, musiałem bardzo uważać, żeby nie uszkodzić podwozia mojego pojazdu. Miejsce to bardzo przypomina krajobraz księżycowy. Same doły i pagóreczki. I jak tu bezkolizyjnie zaparkować swój samochód, szczególnie gdy na dworze już szarzeje? Takich miejsc w Pile jest jeszcze co najmniej kilka, czy kilkanaście (vide pseudo „parking” za budynkiem Powiatowego Urzędu Pracy). W imieniu wszystkich zmotoryzowanych pilan, którzy będą musieli korzystać z tych księżycowych „parkingów”, proszę i nalegam: Kochani zarządzający tymi miejscami, zejdźcie z Księżyca na Ziemię!

Franciszek z Piły

Nie pozostaje nam nic innego, jak podpisanie się obiema rękami pod prośbą pana Franciszka. Rzeczywiście, podobnych do opisanego przez niego miejsc w Pile jest jeszcze sporo. A więc Drodzy Administratorzy, zamieńcie krajobraz księżycowy na ziemski. Przecież Piła nie leży na Srebrnym Globie!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski

reakcja_marzec_20191_01

reakcja_marzec_20191_03 reakcja_marzec_20191_02