REAKCJA, październik 2017 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

REAKCJA, październik 2017

W pierwszej jesiennej REAKCJI, będzie po raz enty o porządku, a właściwie o niedbałości o jego zachowanie, ale także o swego rodzaju niesubordynacji. Tym razem nie będzie ona dotyczyła żadnej instytucji, lecz mieszkańc(ów)a Grodu Staszica. Ład i estetyka na własnej posesji, czy też na terenie zawiadywanym przez tzw. wspólnoty mieszkańców należy w największej części do… mieszkańców. A sprawa, której dzisiaj dotkniemy dotyczy właśnie niesubordynowanych mieszkańców, a może tylko jednego z nich. Na jednym z pilskich osiedli „ktoś” postanowił wystawić przed „altankę śmietnikową” tzw. odpady wielkogabarytowe, nie bacząc, że uczynił to poza terminem mobilnych zbiórek tychże wielgaśnych odpadów! A co go to obchodzi, niech spoczywają w (s)pokoju, okalając niczym wielkogabarytowy szaniec wspomniana altankę. A jak! O owym występku poinformowała naszą redakcję pilanka, segregująca odpady. Tak sama siebie określiła.

O jakie osiedle chodzi? Akcja „rozegrała się” na Zamościu, a bliżej, przy altance śmietnikowej zlokalizowanej za pawilonem handlowym PSS SPOŁEM przy ul. Komuny Paryskiej. Właśnie tam jakiś, albo jacyś bałaganiarze (bo jak inaczej ich/jego nazwać?) postanowili pod osłona ciemności – a może za dnia – pozbyć się niepotrzebnych gratów, ozdabiając nimi teren wokół altanki. Tym razem winą nie można obarczyć ZM PRGOK, a dalej Alvatera, bowiem oni wywożą tzw. odpady problemowe zgodnie z ustalonym harmonogramem, a nie na gwizdnięcie, którego zresztą nie było.

Bałaganiarzu, by nie powiedzieć niechluju, mobilna zbiórka na twoim osiedlu miała miejsce 5 września, a nie października. Jeżeli masz chociaż odrobinę godności i honoru zrób z tym wielkośmieciowym ozdobnikiem porządek! Nie wiesz jak? Skontaktuj się z PRGOK lub Altvaterm, a tam z pewnością uzyskasz podpowiedź. Antyesteto, zatem do dzieła!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski

reakcja_10_201700

reakcja_10_201702 reakcja_10_201701