Reakcja, styczeń 2018 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Reakcja, styczeń 2018

No i mamy nowy rok. Zimy jak nie było, tak nie ma. Myślę o tej zimie z prawdziwego zdarzenia. Ale pomimo tego, tematów pasujących do tej hydeparkowej rubryki nigdy nie brakuje. W styczniowej edycji zajmiemy się inwestycją z nie do końca przemyślanym rozwiązaniem. Ale czy jest tak rzeczywiście, czy może nasz Czytelnik ze zbyt wielkim pietyzmem podchodzi do otaczającej go rzeczywistości, czy może jest po prostu malkontentem? To oceńcie Drodzy Czytelnicy sami. Chodzi o piękną ścieżkę rowerową w Pile przy ul. Kossaka, a konkretnie o jej odcinek biegnący od przejazdu kolejowego do krajowej 10. Co Czytelnikowi w tej nowoczesnej ścieżce nie pasi? Przeczytajcie Państwo sami. Oto co napisał:

Szanowna Redakcjo!

Bardzo często, jako zapalony cyklista, poruszam się po Pile i okolicach rowerem. W związku z tym cieszą mnie rosnące jak grzyby po deszczu ścieżki rowerowe, z których często korzystam. Piła staje się „pełną gębą” miastem nowoczesnej Europy, w czym pomagają jej powstające trakty dla jednośladów bez silnika. Nie tak dawno powstała bardzo wyczekiwana ścieżka rowerowa wiodąca ulicą Kossaka aż na Płotki, i jest cool! Jednak projektanci zapomnieli o małym „drobiazgu”. Otóż mieszkańcy osiedla na Podlasiu „przytulonego” do ścieżki rowerowej w „dolince”, na odcinku od przejazdu kolejowego do krajowej 10, nie mają jak wjechać na tę piękną ścieżkę, bowiem w żadnym miejscu nie ma na nią wjazdu ze wspomnianego osiedla. Niby błahostka, a jednak nie dla wszystkich. Czy trudno było(by) zrobić chociaż jeden wjazd na tą ścieżkę? Myślę, że niedużo by to kosztowało, a ile dało radości mieszkańcom osiedla przy Kossaka, w „dolince”! Wierzę, że ktoś z decydentów się zreflektuje i doprowadzi do usunięcia tego „drobnego” mankamentu.

Cyklista z Podlasia

Dokonaliśmy lustracji owego odcinka z każdej możliwej strony. I musimy przyznać naszemu Czytelnikowi rację. Osiedle w „dolince” przy Kossaka jest pozbawione wjazdu na ścieżkę rowerową. No, oczywiście dla chcącego nic trudnego. Można wziąć rower pod pachę… i wnieść go na ten piękny trakt dla cyklistów. Ale chyba nie o to chodzi. Dlatego również liczymy, że decydenci się zmitygują i zlecą stworzenie choć jednego połączenia osiedla ze ścieżką. O co w imieniu mieszkańców tego fyrtla prosimy.

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski

reakcja_sty_201800

reakcja_sty_201802 reakcja_sty_201801