REAKCJA, styczeń 2021 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  REAKCJA, styczeń 2021

  reakcja_01_2021

  Coraz więcej zimowej bieli pojawiło się prawie w całej Polsce. Podobnie jest w naszym regionie, a tym samym w Pile. Nie powinienem się powtarzać, ale nie mogę się powstrzymać, żeby nie powiedzieć o białym trenie, który coraz efektywniej pokrywa każdą „szarość”. Niestety są takie bolączki, które nie dają się podretuszować. W grudniowej REAKCJI pochylimy się, zainspirowani przez naszą Czytelniczkę, właśnie nad takim problemem. Zobaczmy co to za problem, czytając epistołę otrzymaną od Pani Kasi z Piły:

  Droga Redakcjo!

  Jestem już nie pierwszej młodości, a więc posiadam spory już bagaż życiowych doświadczeń. Jestem też w miarę baczną obserwatorką, wyłuskującą dobre i złe rzeczy dziejące się w Grodzie Staszica. Widzę dużo wspaniałych inwestycji i jak Piła z dnia na dzień pięknieje. Kto tego nie widzi… koniecznie powinien udać się do okulisty! Ale zauważam również mankamenty (nie popełnia błędów ten, kto nie pracuje) i brak pragmatyzmu w niektórych poczynaniach instytucji za nie odpowiedzialnych. Tym razem „ukłon” w stronę firmy zajmującej się m.in. wywozem śmieci. Coraz więcej mieszkańców, w tym ja, bulwersuje brak możliwości pozbywania się wielkich gabarytów! PSZOKI nie są dla każdego, bowiem nie wszyscy są na tyle majętni, żeby wynajmować transport do wywiezienia odpadów wielkogabarytowych. Jeszcze niedawno można było co najmniej dwa razy w roku wystawić stare meble, lodówki, pralki, itp. przed swoją posesję i były one odebrane i wywiezione. Teraz tego nie ma… i dlatego wielkie śmieci wywożone są do lasu, parku, czy pozostawiane są przy altankach śmietnikowych! Warto by powrócić do poprzednich rozwiązań, na co liczę ja i wielu pilan!

  Pozdrawiam
  Katarzyna z Piły

  Nie będę się wymądrzał ani perorował, jednak myślę, że poruszony przez Panią Kasię problem, to nie faramuszka, lecz poważna udręka. Prawdą jest, że wielu nie jest w stanie własnym sumptem wywieźć wielkogabarytowe odpady do PSZOK’ÓW. A co Wy o tym sądzicie, Drodzy Czytelnicy?!

  Jeżeli gnębią Cię jakiekolwiek problemy, masz niejasności czy kłopoty, a także gdy pragniesz coś pochwalić – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

  Pisz na adres redakcji:
  „Tętno Regionu”
  ul. 11 Listopada 40 pokój 101
  64-920 Piła
  z dopiskiem: „REAKCJA”

  Marek Mostowski