REAKCJA, wrzesień 2017 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

REAKCJA, wrzesień 2017

W tej pierwszej po wakacyjnej labie REAKCJI, na prośbę naszej Czytelniczki, wracamy do sprawy, która może wydawać się dla niektórych nie bardzo istotną. Jednak dla mieszkańców Grodu Staszica korzystających z „traktu”, z którym jest związana, jest to spory problem. Jako, że w tej kwestii nic się nie zmieniło, powracamy po raz trzeci do – według naszej Czytelniczki, (a podejrzewam, że nie tylko) – niedokończonej inwestycji na Bulwarach Chatellerault nad rzeką Gwdą. A dokładnie do ok. 150-metrowego odcinka od ul. Bulwarowej, w kierunku kładki dla pieszych (mostku), którego stan odbiega od jakiegokolwiek standardu. Sprawdźmy co na ów temat napisała nasza Czytelniczka:

Szanowna Redakcjo!

Poruszaliście Państwo już nie jeden raz, opierając się na skargach czytelników, ten – śmiem twierdzić – wstydliwy temat. Podobnie jak wiele innych osób uważam, że jest to niedokończona inwestycja.

Pięknie wyłożona płytkami – czerwonymi wyznaczającymi drogę dla rowerów, zaś szarymi szlak dla pieszych – część Bulwarów nad Gwdą, od szkoły policji do prawie ulicy Bulwarowej. Wszystko to cieszy oko i ułatwia przechadzkę po bulwarach, ale jest pewien odcinek, ponad stumetrowy, który pasuje do pozostałej części drogi jak pięść do nosa. Ten biegnący wzdłuż płotu szkoły policji fragment jest pozostawiony sam sobie i pamięta czasy prehistoryczne. Jest poryty tysiącem pęknięć, z wybrzuszeniami utworzonymi przez korzenie drzew, ale przede wszystkim usiany milinami ostrych kamyków. Chodzenie po nich, szczególnie wiosną i latem, w obuwiu z cienką podeszwą jest istną droga przez mękę. A poza tym, jak odwiedzający Piłę turyści postrzegają to połączenie europejskości z głębokim PRL-em. Chyba przyszła już najwyższa pora na zrobienie coś z tym wstydliwym fantem. Chyba warto przeznaczyć trochę środków na usuniecie tego kontrastu, i przy okazji ułatwić przechadzanie się po pięknych pilskich bulwarach. Liczę, że włodarze Piły się zmitygują i zeuropeizują całe Bulwary Chatellerault, czego sobie i nam wszystkim życzę!

Pozdrawiam
Rdzenna Pilanka

Mam nadzieję, że zgodnie z porzekadłem: „do trzech razy sztuka”! I tego się trzymajmy!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji:, „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

Marek Mostowski

reakcja_wrzesien_201700

reakcja_wrzesien_201702 reakcja_wrzesien_201701