REAKCJA, wrzesień 2020 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

REAKCJA, wrzesień 2020

We wrześniowym wydaniu Państwa rubryki „skarg i wniosków”, niestety będzie wyłącznie o „uchybieniach”, by nie powiedzieć skandalicznym zachowaniu „rozsiewców śmieci” i niefrasobliwości pracowników pilskiego ADM-u. A więc do rzeczy:

1. Jeden z naszych Czytelników nadesłał krótki filmik z wodospadem wylewającym się z przydachowej rynny. My z owego filmiku wydobyliśmy kadr, aby wiedzieli Państwo o czym mowa.

Jak mówi nasz Czytelnik, jego teść „walczy” z administracją, w sprawie jakiegokolwiek remontu w kamienicy, już od kilku lat. I jest to walka z wiatrakami. Aby unaocznić jak chlustało z rynny nad oknem mieszkania jego teścia, nadesłał do naszej redakcji filmik, przedstawiający, wraz z efektami dźwiękowymi lejącej się wody, jak to wyglądało podczas niedawnej ulewy. Należy nadmienić, że owa feralna kamienica zlokalizowana jest na ulicy Staromiejskiej w Pile. Warte podkreślenia jest, dla dodania większej wymowy niefrasobliwości pracownika ADM-u, że owszem przybył on osobiście – a nie per prokura – trzy dni przed ulewą i zakleił dziurę w rynnie… taśmą klejącą! Prawda, że pomysłowy Dobromir.

Warto, a nawet należy pochylić się nad prośbami mieszkańca kamienicy przy Staromiejskiej i coś z tym fantem koniecznie zrobić. Ignorowanie mieszkańca nie jest lekarstwem na całe zło!

2. Kolejna śmierdząca sprawa… to śmieci, wyrzucane, pozostawiane gdzie popadło. Profil facebookowy „Piła.Nad Gwdą” niedawno zaprezentował osiem fotografii przedstawiających różnego rodzaju śmieci (łącznie z wielkogabaratowymi) porzucanymi niedaleko brzegu Zalewu Koszyckiego. W poście napisał: Dzisiaj przedstawiam takie kwiatki znad zalewu. Człowieku czy nie możesz zabrać ze sobą tego co przyniosłeś? Udostępniajcie, może ktoś wreszcie zainteresuje się tą sprawą!

Niniejszym to czynimy i udostępniamy tą śmierdzącą sprawę. Przy okazji, apelujemy do huncwotów czyniących z pięknego terenu nad zalewem WYSYPISKO! Bądźcie ludźmi myślącymi. Również sobie, ale przede wszystkim potomnym, gotujecie śmierdzący los! ZASTANÓWCIE SIĘ, CO CZYNICIE!!!!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

Marek Mostowski

reakcja_wrzesien_20201_01

reakcja_wrzesien_20201_03 reakcja_wrzesien_20201_02