Rekordowa jajecznica w Pile z 6 000 jaj? | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Rekordowa jajecznica w Pile z 6 000 jaj?

15 lipca zapraszamy od godziny 15:00 do Pilskiej Strefy Kibica w Parku na Wyspie na ciekawe wydarzenie. Po raz pierwszy mieszkańcy Piły będą mieli możliwość uczestnictwa w próbie pobicia rekordu Polski – Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości w przygotowaniu największej jajecznicy. Z tej okazji do Piły przyjedzie największa w Polsce patelnia plenerowa o wymiarach 2,2 m na 2,2 m. Wspólnie z Pilskim Bankiem Żywności próbę pobicia rekordu podejmą Ambasador Pilskiego Banku Żywności Matteo Brunetti, finalista programu MasterChef oraz uznany szef kuchni Waldemar Załuski. 6 lipca na konferencji prasowej poznaliśmy szczegóły tego wydarzenia kulinarnego.

- Chcemy Państwa zaprosić na świetną zabawę, smaczny posiłek 15 lipca o godzinie 15.00 do strefy kibica na Wyspie gdzie Pilski Bank Żywności organizuje próbę bicia rekordu w usmażeniu największej jajecznicy w Polsce – z 6 tysięcy smacznych zdrowych jaj przez znakomitych kucharzy znanych z telewizji i radia. A następnie ponad 3 tysiące mieszkańców będzie mogło ją smaczne zjeść. Naszym celem oprócz bicia rekordu jest przekaz abyśmy nie marnowali żywności. Dlatego przyjdźmy i nie pozwólmy żeby jakiekolwiek z tych jaj się zmarnowało. Chcemy również podziękować pilanom, szczególnie wolontariuszom za zaangażowanie się w zbiórki żywności oraz organizacjom pozarządowym, które rozdzieliły ponad 20 tysiącom osób żywność z unijnego programu – mówi Mieczysław Augustyn, prezes Pilskiego Banku Żywności.

- Cieszymy się z tej imprezy, którą Miasto Piła wspiera także finansowo. Mam nadzieję, że dzięki tej imprezie zwiększymy frekwencję w strefie kibica podczas meczu finałowego. Nie ma co ukrywać, że po porażce Polaków ilość osób, które chcą oglądać mecze na wielkim telebimie. Tym bardziej zapraszam do zasmakowania jajecznicy i do przeżywania emocji sportowych. – dodaje Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR Piła.

Na wszystkich uczestników imprezy czekać będzie Koło Fortuny marki PRYMAT, w którym każdy coś wygrywa.

Obecnie rekordowa jajecznica usmażona aż z 5000 jaj należy do mieszkańców Gołdapi. Wynik ten trafił do polskiego odpowiednika Księgi Rekordów Guinessa – Księgi Polskich Rekordów i Osobliwości.

Sebastian Daukszewicz

rekordowa_jajecznica00

rekordowa_jajecznica07 rekordowa_jajecznica01 rekordowa_jajecznica02 rekordowa_jajecznica03 rekordowa_jajecznica04 rekordowa_jajecznica05 rekordowa_jajecznica06