Rodzeństwo aresztowane za wprowadzenie do obrotu 1 kg narkotyków i posiadanie nielegalnego towaru | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Rodzeństwo aresztowane za wprowadzenie do obrotu 1 kg narkotyków i posiadanie nielegalnego towaru

rodzenstwo_aresztowane

Pilscy kryminalni zatrzymali dwoje mieszkańców Piły. 30-letnia kobieta i 39-letni mężczyzna posiadali przy sobie ponad 130 gram amfetaminy oraz 95 tabletek ekstazy. Dodatkowo zatrzymane rodzeństwo usłyszało zarzut wprowadzenia do obrotu 1 kg narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile od pewnego czasu interesowali się zatrzymanymi osobami. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkańcy Piły mogą być w posiadaniu dużych ilości narkotyków. Gdy śledczy zebrali kompleksowe informacje na temat prowadzonego przez rodzeństwo nielegalnego procederu, przystąpili do realizacji.

2 sierpnia br. pilscy kryminalni weszli na ustaloną wcześniej posesję. Na miejscu zastali kobietę i mężczyznę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze przechwycili ponad 130 gram narkotyków w postaci amfetaminy oraz 95 tabletek ekstazy. Dodatkowo śledczy zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz pieniądze. Rodzeństwo natychmiast zostało zatrzymane i trafiło do policyjnego aresztu. Dodatkowo podczas prowadzonej sprawy kryminalni ustalili, że mieszkańcy Piły wprowadzili do obrotu 1 kg amfetaminy.

Zatrzymani to mieszkańcy Piły, 30-letnia kobieta i 39-letni mężczyzna. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanych osób zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile
Fot. nolesnica.pl