Rozpoczął się bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Rozpoczął się bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet w Pile

6 września w Szkole Policji w Pile rozpoczęły się warsztaty samoobrony dla kobiet. Przez najbliższe dwa miesiące panie będą nabywały wiedzę i umiejętności praktyczne związane z samoobroną. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie, raz w tygodniu, przez najbliższe dwa miesiące.

Warsztaty składają się z trzech bloków tematycznych: wykładów z psychologiem, zajęć praktycznych z samoobrony oraz zajęć z pierwszej pomocy. Pierwsze zajęcia odbyły się w formie wykładu i ćwiczeń poprowadzonych przez wykładowców Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia -  podkom. Alicję Baranowską oraz  nadkom. Ewę Polewską. Kolejne zajęcia przybiorą już formę zajęć praktycznych podczas których panie uzyskają wiedzę i  umiejętności w zakresie sprawnego i szybkiego obezwładnienia napastnika za pomocą siły fizycznej. Ostatnim elementem kursu będą zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pierwsze kursantki serdecznie powitał Zastępca Komendanta mł. insp. Michał Kominowski wraz z Zastępcą Prezydenta Piły, Beatą Dudzińską. Przypomnijmy, iż kurs jest pierwszym zorganizowanym w Pile bezpłatnym wydarzeniem tego typu, otwartym dla mieszkańców.

Z inicjatywą taką wystąpiło Stowarzyszenie Klub Miłośników Nordic Walking „Czarne Pantery” . W związku z licznym zainteresowaniem uczestnictwem w kursie władze miasta, będą się starały o organizacje kolejnych edycji, o czym pisaliśmy tutaj.

J. Oburota
UM Piły

rozpoczal_sie_bezplatny_kurs00

rozpoczal_sie_bezplatny_kurs02 rozpoczal_sie_bezplatny_kurs01