Rozpoczyna się Festiwal „Kryminalna Piła” – zapraszamy do Grodu Staszica! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Rozpoczyna się Festiwal „Kryminalna Piła” – zapraszamy do Grodu Staszica!

Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach, które odbędą się w dniach 11-14 kwietnia br. w ramach Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła”. To już VI edycja festiwalu realizowanego przez Regionalne Centrum Kultury w Pile i Szkołę Policji w Pile – jedyne takie przedsięwzięcie na świecie, podczas którego łączą się  instytucje kulturalne i policyjna!

Podobnie jak w poprzednich latach organizatorzy chcą zadowolić miłośników literatury kryminalnej i tych wszystkich, którzy pragną poznać prawdziwe kryminalne historie. Tegorocznym tematem przewodnim jest prawdziwość ludzkiego zła pod postacią zbrodni oraz umiejętność wykrywania zbrodni i przestępców. Stąd na festiwalu pojawi się dziennikarka Iza Michalewicz z książką „Zbrodnie prawie doskonałe. Archiwum X” wraz z oficerami policji rozwiązującymi dawne sprawy w wydziałach Archiwum X. Dziennikarz i pisarz Przemysław Semczuk opowie o pracy nad swoimi książkami poświęconymi seryjnym zabójcom, Robert Małecki pojawi się z premierą swojej najnowszej powieści kryminalnej „Koszmary zasną ostatnie”, natomiast Bartosz Węglarczyk opowie o swoich fascynacjach serialem kryminalnym i  ciemną stroną ludzkiej natury. Spotkanie z Magdą Omilianowicz będzie natomiast promocją jej książki „Bestia. Studium zła”, poświęconej „Wampirowi  z Bytowa”. Autorka przeprowadziła wywiad z  mężczyzną, jego bliskimi, znajomymi oraz przeanalizowała ponad siedemdziesiąt tomów akt sprawy.

Wraz z portalem maszynadopisania.pl, realizowany będzie jedyny w swoim rodzaju kurs „Druga strona kryminalnej fikcji – kurs z technikami kryminalistyki” (szczegóły na stronie internetowej: http://www.maszynadopisania.pl/kursy-pisarskie/)

Dodatkowo w Wieczorze Dobrego Kina wyświetlone zostaną dwa filmy o tematyce kryminalnej – „Wszystkie pieniądze świata” (reż. Ridley Scott) oraz „Pasażer” (reż. Jaume Collet-Serra).

W sobotę 14 kwietnia br. ogłoszony zostanie werdykt konkursu na najlepszą miejską polską powieść kryminalną napisaną w 2017 roku, do którego zgłoszone zostały aż 62 książki! Wręczona zostanie nagroda główna.

PROGRAM:

11 kwietnia

17.00 − Przemysław Semczuk – na spotkaniu autor przedstawi swoje książki poświęcone seryjnym mordercom

19.00 − Bartosz Węglarczyk opowie o swoich fascynacjach serialem kryminalnym z ciemną stroną ludzkiej natury

12 kwietnia

18.00 – 22.00 – WDK dwa razy kino kryminalne

13 kwietnia

17.00 − Magda Omilianowicz – spotkanie będzie rozmową o książce poświęconej tzw. wampirowi z Bytowa „Bestia. Studium zła”

17.00 – Robert Małecki będzie promował swoją najnowszą książkę „Koszmary zasną ostatnie”

14 kwietnia

16.00 − Iza Michalewicz wraz z oficerami Policji rozwiązującymi dawne sprawy w wydziałach Archiwum X przedstawi książkę „Zbrodnie prawie doskonałe. Archiwum X”

18.00 – odbędzie się ogłoszenie werdyktu konkursu na najlepszą miejską polską powieść kryminalną napisaną w 2017 roku i nastąpi wręczenie statuetki oraz nagrody głównej.

UM Piły

rozpoczyna_sie_kryminalna_pila00

rozpoczyna_sie_kryminalna_pila04 rozpoczyna_sie_kryminalna_pila01 rozpoczyna_sie_kryminalna_pila02 rozpoczyna_sie_kryminalna_pila03