Rusza budowa nowego akademika w Szkole Policji w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Rusza budowa nowego akademika w Szkole Policji w Pile

Szkoła Policji w Pile zostanie rozbudowana o budynek zamieszkania zbiorowego dla słuchaczy szkoły. 11 września w obecności władz miasta, powiatu, inwestora i zaproszonych gości odbyło się wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę akademika, w którym przewidziano 386 miejsc dla słuchaczy z możliwością aranżacji poddasza na użytek kolejnych 73 osób. Realizacją zadania zajmie się pilska firma budowlana Pil-Building, która inwestycje ma wykonać do 30 maja 2019 roku.

- Możemy dziś z ulgą powiedzieć, że rozpoczęcie budowy stało się faktem. Obecne warunki gwarantowane naszym słuchaczom daleko odbiegają od przyjętych standardów. Mam nadzieję i ufam, że po zakończeniu naszej inwestycji w skali kraju pośród wszystkich Szkół Policji będziemy mieć najlepsze warunki dla słuchaczy. Dzięki tej inwestycji na pewno będziemy mogli przyjmować większą ilość słuchaczy z całej Polski. To nie koniec planów inwestycyjnych po realizacji tego akademika. Mamy nadzieję, że w przyszłości zostanie podjęta decyzja o budowie nowej strzelnicy na terenie naszej szkoły – mówi insp. Beata Różniak-Krzeszewska, komendant Szkoły Policji w Pile.

Budynek zakwaterowania dla słuchaczy Szkoły Policji w Pile zaprojektowany został na planie litery L na pięciu kondygnacjach. Każda kondygnacja, pomijając ostatnią (poddasze), będzie mieścić moduły mieszkalne, składające się z przedpokoju, wspólnej łazienki i dwóch pokoi.

Przewidziano moduły dwupokojowe, w których kwaterowane będą w sumie cztery osoby oraz moduły jednopokojowe, w których kwaterowane będą dwie osoby. Ostatnia kondygnacja, częściowo jako poddasze nieużytkowe, będzie miała możliwość przekształcenia na potrzeby mieszkaniowe. Na każdym piętrze, oprócz poddasza, w centralnej części budynku zlokalizowany będzie pokój dowódcy. Na parterze zaprojektowano wartownię przy wjeździe na teren szkoły oraz portiernię przy głównym wejściu do budynku.

Użytkownicy budynku będą też mieli do dyspozycji pomieszczenie pralni i suszarni, zlokalizowane na parterze. Na ostatniej kondygnacji, w głównej wieży budynku, znajdzie swoje miejsce sala wielofunkcyjna m.in. dla celów kulturalnych i szkoleniowych. W celu łatwej komunikacji, istniejący budynek połączony zostanie z powstającym łącznikiem na poziomie trzeciej kondygnacji.

Sebastian Daukszewicz

rusza_budowa_nowego_akademika00

rusza_budowa_nowego_akademika61 rusza_budowa_nowego_akademika01 rusza_budowa_nowego_akademika02 rusza_budowa_nowego_akademika03 rusza_budowa_nowego_akademika04 rusza_budowa_nowego_akademika05 rusza_budowa_nowego_akademika06 rusza_budowa_nowego_akademika07 rusza_budowa_nowego_akademika08 rusza_budowa_nowego_akademika09 rusza_budowa_nowego_akademika10 rusza_budowa_nowego_akademika11 rusza_budowa_nowego_akademika12 rusza_budowa_nowego_akademika13 rusza_budowa_nowego_akademika14 rusza_budowa_nowego_akademika15 rusza_budowa_nowego_akademika16 rusza_budowa_nowego_akademika17 rusza_budowa_nowego_akademika18 rusza_budowa_nowego_akademika19 rusza_budowa_nowego_akademika20 rusza_budowa_nowego_akademika21 rusza_budowa_nowego_akademika22 rusza_budowa_nowego_akademika23 rusza_budowa_nowego_akademika24 rusza_budowa_nowego_akademika25 rusza_budowa_nowego_akademika26 rusza_budowa_nowego_akademika27 rusza_budowa_nowego_akademika28 rusza_budowa_nowego_akademika29 rusza_budowa_nowego_akademika30 rusza_budowa_nowego_akademika31 rusza_budowa_nowego_akademika32 rusza_budowa_nowego_akademika33 rusza_budowa_nowego_akademika34 rusza_budowa_nowego_akademika35 rusza_budowa_nowego_akademika36 rusza_budowa_nowego_akademika37 rusza_budowa_nowego_akademika38 rusza_budowa_nowego_akademika39 rusza_budowa_nowego_akademika40 rusza_budowa_nowego_akademika41 rusza_budowa_nowego_akademika42 rusza_budowa_nowego_akademika43 rusza_budowa_nowego_akademika44 rusza_budowa_nowego_akademika45 rusza_budowa_nowego_akademika46 rusza_budowa_nowego_akademika47 rusza_budowa_nowego_akademika48 rusza_budowa_nowego_akademika49 rusza_budowa_nowego_akademika50 rusza_budowa_nowego_akademika51 rusza_budowa_nowego_akademika52 rusza_budowa_nowego_akademika53 rusza_budowa_nowego_akademika54 rusza_budowa_nowego_akademika55 rusza_budowa_nowego_akademika56 rusza_budowa_nowego_akademika57 rusza_budowa_nowego_akademika58 rusza_budowa_nowego_akademika59 rusza_budowa_nowego_akademika60