Rusza casting do projektu teatralno-muzycznego „POCIĄG DO WOLNOŚCI” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Rusza casting do projektu teatralno-muzycznego „POCIĄG DO WOLNOŚCI”

28 maja w Regionalnym Centrum Kultury odbyła się konferencja prasowa, na której m.in. Beata Dudzińska – zastępca prezydenta Piły, poinformowała o ciekawym wydarzeniu związanym ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości – projekcie „Pociąg do wolności”. Podczas konferencji organizatorzy tego przedsięwzięcia zaprosili dzieci i dorosłych z Piły i okolic do udziału w castingu na uczestników specjalnego spektaklu teatralno – muzycznego „Powróćmy jak za dawnych lat. Lata 20-te, lata 30-te”. Impreza ta odbędzie się 13 września 2018 r. o godz. 17:00 na placu przy Dworcu Głównym w Pile.

- W tym roku obchodzimy 100-lecie Odzyskania Niepodległości i z tej okazji staramy się uczcić, upamiętnić ten moment podczas wielu wydarzeń społecznych, kulturalnych czy sportowych. Największa kulminacja przed nami, po wakacjach. 13 września na pilski dworzec wiedzie pociąg z gośćmi nawiązującymi do historii. Będziemy wracać do tego, co działo się sto lat temu, żeby przypomnieć, jak ważne miało to przełożenie na naszą współczesność. To będzie dobra lekcja historii. Chcemy ten dzień podarować mieszkańcom i ich zaprosić również ich na casting – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

- Będzie to opowieść pod tytułem „Pociąg do wolności. Powróćmy jak za dawnych lat”. Spróbujemy w sposób aktorski przypomnieć nastrój i klimat tamtej epoki – dodaje Ewelina Wyrzykowska z RCK w Pile.

Celem Castingu jest wyłonienie grupy Uczestników w drodze konkursu polegającego na występie muzycznym/aktorskim przed Komisją Castingową. Wybrane osoby wezmą udział w próbach i prezentacji finałowej 13 września.

Casting odbędzie się w Sali widowiskowej RCK w dwóch terminach:

13 czerwca 2018r. od godz. 9:00 do 15:00 (rejestracja od godz. 8:00-14:00)

16 czerwca 2018r. od godz.10:00 do 15:00 (rejestracja od godz. 9:00- 14:00).

Aktor- uczestnik castingu przygotowuje interpretację dowolnego utworu literackiego: wiersz lub fragment prozy. Maksymalny czas prezentacji wynosi 5 minut. Członkowie Komisji Castingowej maja prawo zaproponować uczestnikowi dodatkowe zadania aktorskie.

Wokaliści Projektu wyłonieni podczas Castingu wybiorą jeden z 20 polskich utworów załączonych do Regulaminu, który następnie zaśpiewają podczas prezentacji finałowej 13 września 2018r.

Uczestnicy Projektu, występujący w koncercie finałowym, zaprezentują się w charakteryzacjach i stylizacjach wpisujących się w charakter Imprezy. Finałowym utworem wykonywanym przez wszystkich wykonawców spektaklu będzie utwór, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”

Pełny regulamin castingu i lista piosenek do projektu “POCIĄG DO WOLNOŚCI” dostępna jest pod wskazanym linkiem:
https://www.rck.pila.pl/index.php/polecamy/181-inne/inne2018/1171-casting-do-projektu-pociag-do-wolnosci.html

Sebastian Daukszewicz

rusza_casting00

rusza_casting10 rusza_casting01 rusza_casting02 rusza_casting03 rusza_casting04 rusza_casting05 rusza_casting06 rusza_casting07 rusza_casting08 rusza_casting09