Ruszyła procedura środowiskowa dla drogi ekspresowej S11 Ujście – Oborniki | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Ruszyła procedura środowiskowa dla drogi ekspresowej S11 Ujście – Oborniki

  ruszyla_procedura_srodowiskowa

  Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla budowy drogi ekspresowej S11 na odcinku Ujście – Oborniki. Decyzja ta ostatecznie zatwierdzi przebieg przyszłej drogi ekspresowej.

  Bliżej przetargu na realizację

  Spodziewany termin uzyskania DŚU to III kwartał 2022 r. Dalszy etap prac przygotowawczych to opracowanie Koncepcji programowej, która uszczegółowi rozwiązania projektowe dla zatwierdzonego w DŚU wariantu przebiegu S11.

  Jest to ostatni etap prac studialnych, po zakończeniu którego można będzie przystąpić do ogłoszenia przetargu na realizację inwestycji. Budowa drogi ekspresowej zostanie zrealizowana w systemie Projektuj i buduj. W pierwszej kolejności wykonawca opracuje projekt budowlany, na podstawie którego zostanie uzyskana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Decyzja ZRID umożliwi rozpoczęcie robót budowlanych.

  Postępowanie przetargowe na realizację zadania w systemie Projektuj i buduj planujemy ogłosić na przełomie roku 2023 i 2024. Roboty realizowane będą w latach 2025-2028.

  Kluczowa trasa

  Budowa drogi ekspresowej S11 Ujście – Oborniki została ujęta w projekcie Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.).

  Droga ekspresowa S11 stanowi fragment trasy łączącej Katowice z Poznaniem, jak również element ważnego w skali kraju połączenia drogowego łączącego Poznań ze środkowym wybrzeżem Bałtyku.

  GDDKiA Poznań