Rutkowska ze Sportów Walki Piła po raz czwarty Mistrzynią Polski w Boksie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Rutkowska ze Sportów Walki Piła po raz czwarty Mistrzynią Polski w Boksie

  Zakończyły się Mistrzostwa Polski juniorek w boksie, które podobnie jak w roku ubiegłym zostały rozegrane w Bolszewie koło Wejherowa. Wśród licznych uczestniczek w zawodach wystartowała trzykrotna Mistrzyni Polski, reprezentująca barwy klubu Sporty Walki Piła Julianna Rutkowska.

  Rutkowska wystartowała w kategorii do 63 kg. W półfinale rywalką naszej zawodniczki była Julia Zygmańska z Chojnic, z którą pilanka miała okazję nie raz spotkać się podczas wyjazdów na zgrupowania Kadry Narodowej. Po trzech rundach pełnej dominacji sędziowie orzekli, że to Rutkowska wystąpi w finale!

  W walce o złoty medal podopieczna trenera Przemysława Leńca spotkała się z Nikolą Musialik z Championa Włocławek. Początek walki należał do zawodniczki z Włocławka i to ona wygrała pierwszą rundę. Druga i trzecia to już pełna dominacja Rutkowskiej, która doprowadziła do dwukrotnego liczenia rywalki. Tym samym czwarty rok z rzędu Julianna Rutkowska została Mistrzynią Polski w boksie. Pierwsze dwa tytuły uzyskała w kategorii wiekowej kadetek, dwa ostatnie już w juniorkach. Dodatkowo, podobnie jak w ubiegłym roku została uznana najlepszą zawodniczką Mistrzostw!

  Wielkie brawa dla zawodniczki, która kilka tygodni temu zdobyła swój drugi w karierze medal Mistrzostw Europy! Kolejnym celem są listopadowe Mistrzostwa Świata! Trzymamy kciuki!

  Sporty Walki Piła

  rutkowska_ze_sportow

  rutkowska_ze_sportow_04 rutkowska_ze_sportow_02 rutkowska_ze_sportow_03