Są kolejne decyzje w sprawie obwodnicy Piły i Ujścia | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Są kolejne decyzje w sprawie obwodnicy Piły i Ujścia

  29 maja w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie odbyło się posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (z udziałem m.in Prezydenta Piły), na którym rozpatrywana była dokumentacja Studium-Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla zadania: Budowa drogi ekspresowej S10/S11 Kołobrzeg-Poznań, na ważnym dla nas odcinku Piła-Ujście. Jeśli wszystko pójdzie według przedstawionego harmonogramu to w 2019 roku zostanie ogłoszony przetarg na budowę, a zakończenie inwestycji planowane jest na 2024 rok.

  - Prace koncepcyjne dla obwodnicy Piły i Ujścia miały swój początek wiele lat temu. Trzy lata temu byliśmy już właściwie na finiszu, ale ówczesne władze Ujścia oprotestowały jeden z przebiegów, który był preferowany. Nałożyła się na to jeszcze historia z Ostoją Pilską, gdzie znaleziono fragment cennej przyrody. Dzisiaj możemy powiedzieć tyle, że najtrudniejszy fragment pracy związany z wytyczeniem korytarza – 6 wersja przebiegu, którą wybrano jest o tyle korzystna że w niewielkim stopniu narusza obecną infrastrukturę, praktycznie nie ma wyburzeń, nie ma terenów mieszkaniowych, które by były w ścisłym oddziaływaniu. Większość terenu należy albo do Lasów Państwowych albo do Gminy – mówi Piotr Głowski,prezydent Piły.

  Dziś jesteśmy już na etapie, że ten odcinek drogi liczący 22,5 km, czeka na decyzję środowiskową. Prognoza, w której uwzględnia się istniejące środki (zaprojektuj i wybuduj) to 2019 rok a zakończenie 2024 rok. Koszt obwodnicy, która przebiega przez trudne tereny może wynieść ponad 800 milionów złotych.

  Sebastian Daukszewicz

  sa_kolene_decyzje_w_sprawie_obwodnicy00

  sa_kolene_decyzje_w_sprawie_obwodnicy13 sa_kolene_decyzje_w_sprawie_obwodnicy01 sa_kolene_decyzje_w_sprawie_obwodnicy02 sa_kolene_decyzje_w_sprawie_obwodnicy03 sa_kolene_decyzje_w_sprawie_obwodnicy04 sa_kolene_decyzje_w_sprawie_obwodnicy05 sa_kolene_decyzje_w_sprawie_obwodnicy06 sa_kolene_decyzje_w_sprawie_obwodnicy07 sa_kolene_decyzje_w_sprawie_obwodnicy08 sa_kolene_decyzje_w_sprawie_obwodnicy09 sa_kolene_decyzje_w_sprawie_obwodnicy10 sa_kolene_decyzje_w_sprawie_obwodnicy11 sa_kolene_decyzje_w_sprawie_obwodnicy12