Są pierwsze efekty akcji „Zarażamy Dobrocią” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Są pierwsze efekty akcji „Zarażamy Dobrocią”

  Jakiś czas temu informowaliśmy naszych czytelników o rozpoczęciu akcji  #ZARAŻAMYDOBROCIĄ tj. Pilskiego Banku Żywności, która polega na zebranie pieniędzy wśród wielkopolskich przedsiębiorców oraz innych osób dobrego serca. Pieniądze  te mają trafić  na zakup  środków ochrony indywidualnej dla osób ubogich w północnej Wielkopolsce oraz osób, które na co dzień zajmują się wydawaniem żywności ubogim.

  27 sierpnia 2020r. w siedzibie Związku Stowarzyszeń Pilski Bank Żywności  odbyła się konferencja prasowa, na której Mieczysław Augustyn, prezes Związku Stowarzyszeń Pilski Bank  Żywności przekazał na ręce Leokadii  Figurniak, prezeski oddziału okręgowego Polskiego Związku  Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile oraz Lechowi  Gąsiorowskiemu, dyrektorowi  Pilskiego Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT.w Pile symboliczne pakiety środków ochrony osobistej od anonimowego sponsora, który wpłacił na ten cel środki.

  - Chciałbym podziękować całej masie ludzi, którzy nie  bacząc na zagrożenie ani przez  chwilę nie przestają myśleć o tych najbiedniejszych, najbardziej potrzebujących. PBŻ nawet na pięć minut w dobie koronawirusa nie zamknął swojej działalności. Zdajemy sobie sprawę, że mamy kontakt z różnymi osobami nawet z chorymi, starszymi, które są w grupie dużego ryzyka. Jesteśmy dla nich – mówi Mieczysław Augustyn, prezes Związku Stowarzyszeń Pilski Bank  Żywności.- Udało się zdobyć pierwsze pieniądze i ruszyć z akcją „Zarażamy Dobrocią”. Za zebranie pieniądze kupujemy maseczki, chusteczki antybakteryjne i żele. Te pakiety trafią do najbardziej potrzebujących w tym do rodzin wielodzietnych. Akacja trwa i prosimy o kolejne wpłaty od firm czy osób prywatnych. Nie ustajemy w dobroci – dodaje Mieczysław Augustyn.

  - My jako Związek Emerytów od wielu lat współpracujemy z PBŻ w Pile, z czego nasi podopieczni, członkowie są bardzo zadowoleni. Od kilku lat wydajemy codziennie żywność pozyskiwaną z Biedronki  o bardzo krótkim terminie ważności, ale dzięki temu może dana osoba pieniądze przeznaczyć np. na lekarstwa. Niestety przy wydawaniu żywności zauważyłam, że ludzie przychodzą w tych samych, brudnych  maseczkach. Dlatego jak otrzymamy taki pakiet to  i bezpieczeństwo wszystkich  się  poprawi – dodaje Leokadia Figurniak, prezes oddziału okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile.

  Swojego zadowolenia z otrzymanego pakietu nie ukrywał szef pilskiego Monaru Lech Gąsiorowski, który także dziękował za dary, które będą w pełni wykorzystane w działalności tej pilskiej placówki.

  Chcesz pomóc, wpłać dowolną kwotę: Bank Żywności w Pile nr konta:
  02 1090 1320 0000 0000 3202 9822

  Sebastian Daukszewicz

  sa_pierwsze_efekty1_01

  sa_pierwsze_efekty1_13 sa_pierwsze_efekty1_02 sa_pierwsze_efekty1_03 sa_pierwsze_efekty1_04 sa_pierwsze_efekty1_05 sa_pierwsze_efekty1_06 sa_pierwsze_efekty1_07 sa_pierwsze_efekty1_08 sa_pierwsze_efekty1_09 sa_pierwsze_efekty1_10 sa_pierwsze_efekty1_11 sa_pierwsze_efekty1_12