Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne ponownie zawitały do Piły | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne ponownie zawitały do Piły

  Podstawowym zadaniem wspólnot Salezjańskiej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej jest pogłębianie wiary przez zrzeszoną w niej młodzież oraz ewangelizacja wszystkich, których spotykamy na swojej drodze. A to wyjątkowa ewangelizacja, którą zapoczątkował święty Jan Bosco. To właśnie On wpadł na pomysł, że najskuteczniej głosić Dobrą Nowinę wśród młodych ludzi przy pomocy samej młodzieży. W dniach 19-21 maja 2017 r. w Pile odbył się 76 zjazd SWE (Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych) pod hasłem „Sługi SWE uczynił płomieniem ognia” (Hbr 1,7).

  - Dziś w Pile odbywa się jeden z trzech zlotów Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych, które są organizowane w ciągu roku. Młodzież, która do Piły przyjechała prawie z całej północno- zachodniej Polski uczestniczy w czteroletnim cyklu przygotowania formacyjnego. Oni na takich zjazdach wymieniają się doświadczeniami na temat formacji, tak jak w Pile planują wakacje z nastawieniem na ewangelizację, głoszenie słowa Bożego. Oni też tu mają swoje warsztaty, ćwiczenia duchowe, korzystają sakramentów świętych – czyli inwestycja duchowa. Dla nich również ważne jest, że po kilku miesiącach od poprzedniego zjazdu, mogą znów się spotkać, porozmawiać z kolegami, koleżankami z innych miast. Tu nawiązują się przyjaźnie na wiele lat, lub na całe życie – mówi pilanin, Ks. Bartłomiej Przybylski SDB, moderator wspólnoty Pustynia Miast – Dzisiejsza ewangelizacja różni się od tej sprzed dwudziestu kilku lat, gdy zaczynaliśmy. Na pewno metodami. Więcej mamy nowinek technicznych. Lecz jeśli chodzi o Ewangelię to ona jest ciągle ta sama, niezmienna. Ciągle mówimy o Jezusie Chrystusie, korzystamy z tych samych scenek, choć dziś na Wyspie zaprezentujemy nową. Pilska wspólnota jak zauważam, tworzy swoistą jedność, dobrze się dogadują czego efektem jest organizacja tego dużego przedsięwzięcia jakim jest 76 zjazd SWE w Pile.

  Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne powstały w 1991 roku – po wizycie Jana Pawła II na Światowych Dniach Młodzieży w Częstochowie. To tam zrodziła się ta idea. Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne (SWE) działają w całej Polsce. Ich największe przedsięwzięcia to Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna oraz Pustynia Miast. Specyficzna atmosfera panująca we wspólnocie, atmosfera radości z samego faktu bycia razem, zaufania i tolerancji, jest najlepszym elementem spajającym młodzież, pobudzającym ją do dalszego działania i nawiązywania jeszcze głębszych relacji. Spędzając wspólnie czas, dzieląc się swoimi problemami i radosnymi chwilami, grupa staje się prawie rodziną, która potrafi bezinteresownie się wspierać.

  SWE jest otwarte na wszystkich młodych ludzi, którzy chcą pogłębić swoją wiarę lub po prostu szukają odpowiedzi na nurtujące je pytania. Pilska wspólnota zaprasza do siebie w każdą środę o 18.30 do parafii św. Jana Bosko (salka przy plebani).

  Sebastian Daukszewicz

  salezjanskie_wspolnoty00

  salezjanskie_wspolnoty63 salezjanskie_wspolnoty01 salezjanskie_wspolnoty02 salezjanskie_wspolnoty03 salezjanskie_wspolnoty04 salezjanskie_wspolnoty05 salezjanskie_wspolnoty06 salezjanskie_wspolnoty07 salezjanskie_wspolnoty08 salezjanskie_wspolnoty09 salezjanskie_wspolnoty10 salezjanskie_wspolnoty11 salezjanskie_wspolnoty12 salezjanskie_wspolnoty13 salezjanskie_wspolnoty14 salezjanskie_wspolnoty15 salezjanskie_wspolnoty16 salezjanskie_wspolnoty17 salezjanskie_wspolnoty18 salezjanskie_wspolnoty19 salezjanskie_wspolnoty20 salezjanskie_wspolnoty21 salezjanskie_wspolnoty22 salezjanskie_wspolnoty23 salezjanskie_wspolnoty24 salezjanskie_wspolnoty25 salezjanskie_wspolnoty26 salezjanskie_wspolnoty27 salezjanskie_wspolnoty28 salezjanskie_wspolnoty29 salezjanskie_wspolnoty30 salezjanskie_wspolnoty31 salezjanskie_wspolnoty32 salezjanskie_wspolnoty33 salezjanskie_wspolnoty34 salezjanskie_wspolnoty35 salezjanskie_wspolnoty36 salezjanskie_wspolnoty37 salezjanskie_wspolnoty38 salezjanskie_wspolnoty39 salezjanskie_wspolnoty40 salezjanskie_wspolnoty41 salezjanskie_wspolnoty42 salezjanskie_wspolnoty43 salezjanskie_wspolnoty44 salezjanskie_wspolnoty45 salezjanskie_wspolnoty46 salezjanskie_wspolnoty47 salezjanskie_wspolnoty48 salezjanskie_wspolnoty49 salezjanskie_wspolnoty50 salezjanskie_wspolnoty51 salezjanskie_wspolnoty52 salezjanskie_wspolnoty53 salezjanskie_wspolnoty54 salezjanskie_wspolnoty55 salezjanskie_wspolnoty56 salezjanskie_wspolnoty57 salezjanskie_wspolnoty58 salezjanskie_wspolnoty59 salezjanskie_wspolnoty60 salezjanskie_wspolnoty61 salezjanskie_wspolnoty62