„Samoloty OAW w lotnictwie polskim” – po promocji | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

„Samoloty OAW w lotnictwie polskim” – po promocji

Plenerowa promocja książki pt.: „Samoloty OAW w lotnictwie polskim” autorstwa ks. Roberta Kulczyńskiego SDB i Mateusza Kabatka za nami.

Licznie przybyli goście z zaciekawieniem wysłuchali opowieści o procesie powstania kolejnego już dzieła dokumentującego początki polskiego lotnictwa wojskowego, którego treść skupiła się tym razem na losach samolotów wyprodukowanych w naszym mieście oraz pilotach i obserwatorach których historia związała z pilskimi szkołami lotniczymi.

Sprawdzony duet autorski przybliżył realia pracy ze zbiorami archiwalnymi oraz żmudny proces identyfikacyjny prowadzony na podstawie materiału zdjęciowego z epoki. Wyjaśniony został także związek malarzy-impresjonistów z wyglądem samolotów.

Jak zwykle spotkanie zakończono blokiem pytań i odpowiedzi. Nie zabrakło także okazji do zakupu wydawnictwa, uzyskania autografów od autorów oraz do indywidualnych rozmów.

Spotkanie odbyło się, zgodnie z planem,  przy schronohangarze nr 2 – nowej siedzibie naszej wystawy lotniczej, której główny eksponat – samolot Su-22m4 “Tygrysek” stanowił tło dla prelegentów.

Cieszymy się, że mamy kolejną pozycję wydawniczą która silnie akcentuje związek historii naszego miasta z procesem tworzenia lotnictwa wojskowego odrodzonej Rzeczypospolitej oraz walkami o utrzymanie jej granic.

Źródło: Pilskie Muzeum Wojskowe

samoloty_oaw1_01

samoloty_oaw1_05 samoloty_oaw1_02 samoloty_oaw1_03 samoloty_oaw1_04