Ścieżka rowerowa z Dolaszewa do Piły i przebudowa skrzyżowania w Dolaszewie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Ścieżka rowerowa z Dolaszewa do Piły i przebudowa skrzyżowania w Dolaszewie

Dobre wiadomości dla mieszkańców Szydłowa w powiecie pilskim. Podczas ostatniej wizyty Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka w Szydłowie u Wójta Tobiasza Wiesiołka uzgodnione zostały dwie inwestycje przy drodze wojewódzkiej 179 Piła – Szydłowo. Mowa o budowie ścieżki rowerowej łączącej Szydłowo z Piłą i przebudowie skrzyżowania w Dolaszewie.

- Mieliśmy daleko posunięte ustalenia w poprzedniej kadencji, co do wykupu gruntów, co do realizacji tegoż przedsięwzięcia, natomiast na skutek tego, że samorząd się nie wywiązał z tych zobowiązań sprawa utknęła. Dziś postanowiliśmy uzgodnić dalszy ciąg działań w tym względzie, po to żeby złożone wcześniej obietnice zrealizować. Mówię o budowie ścieżki rowerowej z Dolaszewa do Piły o długości prawie 3 km. Gdzie gmina Szydłowo zobowiązała do wykupu gruntów lezących wzdłuż drogi wojewódzkiej – mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

W tym roku Gmina Szydłowo w planie ma wykupić grunty pod inwestycję, aby w przyszłym roku wspomniała ścieżka rowerowa mogła powstać. Wcześniej, bo już w tym roku może ruszyć przebudowa skrzyżowania w Dolaszewie przy drodze wojewódzkiej.

- Mamy już przygotowaną pełną dokumentację, wystąpiliśmy też o zezwolenie na przeprowadzenie tej inwestycji. Przebudowa tego skrzyżowania wyglądała na niedużą, a okazała się sporym przedsięwzięciem, gdzie pojawią się m.in. dwa przystanki autobusowe, prawo i lewo skręty. Całość inwestycji przekracza 5 milionów złotych. Czy zaczniemy w tym roku, czy wiosną przyszłego zależy od pozwoleń na budowę – dodaje wicemarszałek Jankowiak.

Natomiast w kwietniu ma ruszyć przetarg na remont kolejnego odcina ul. Wojska Polskiego w Pile. Samorząd wojewódzki zabezpieczył na ten cel ponad 4 miliony złotych.

(SE)

sciezka_rowerowa_z_dolaszewa1_01

sciezka_rowerowa_z_dolaszewa1_15 sciezka_rowerowa_z_dolaszewa1_02 sciezka_rowerowa_z_dolaszewa1_03 sciezka_rowerowa_z_dolaszewa1_04 sciezka_rowerowa_z_dolaszewa1_05 sciezka_rowerowa_z_dolaszewa1_06 sciezka_rowerowa_z_dolaszewa1_07 sciezka_rowerowa_z_dolaszewa1_08 sciezka_rowerowa_z_dolaszewa1_09 sciezka_rowerowa_z_dolaszewa1_10 sciezka_rowerowa_z_dolaszewa1_11 sciezka_rowerowa_z_dolaszewa1_12 sciezka_rowerowa_z_dolaszewa1_13 sciezka_rowerowa_z_dolaszewa1_14