„Sen nocy letniej” – koncert dziękczynny | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  „Sen nocy letniej” – koncert dziękczynny

  Sen_nocy_letniej_koncert_dziekczynny

  W podziękowaniu dla darczyńców, wolontariuszy i wszystkich Pian wspierających idee budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w Pile, w ubiegłą niedzielę odbył się koncert charytatywny pt. „Sen nocy letniej czyli najpiękniejsze pieśni, arie i duety w wykonaniu młodych talentów z Akademii Muzycznej w Poznaniu”. Koncert miał miejsce w Audytorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile.

  Przed rozpoczęciem przybyłych przywitali: Prezes organizatora koncertu – Towarzystwo Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile – dr n med. Paweł Wiszniewski wraz z Wiceprezes Józefą Wiśniewską. W swoim wystąpieniu podziękowali oni wszystkim osobom za ich otwartość i zaangażowanie w promowanie idei hospicyjnej, a także osobom które podczas rozmaitych akcji wrzucały datek do puszki, podarowały na rzecz budowy hospicjum 1%, podatku dochodowego, dokonały wpłaty na konto czy też przekazały darowiznę dla Towarzystwa na jego działalność statutową.

  Osobne podziękowanie skierowane zostały dla członków TPCH oraz młodzieży z pilskich szkół, „na którą zawsze mogliśmy liczyć podczas zbiórek”, a także dla pilskich radnych (miejskich i powiatowych) za ich dotychczasowe wsparcie. Na zakończenie przemawiający złożyli podziękowania dla  honorowych patronów koncertu: Panu Staroście Pilskiemu Mirosławowi Mantajowi, Prezydentowi Miasta Piły Panu Piotrowi Głowskiemu oraz Rektorowi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile Prof. dr hab. Donatowi Mierzejewskiemu. Następnie dr Wiszniewski wraz z Panią Wiśniewską zaprosili przybyłe na koncert setki Pilan na wspaniałą muzyczna ucztę pod kierownictwem Dziekana Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu – Pana Prof. dr hab. Wojciecha Maciejowskiego.

  Przywitani gromkimi brawami przed publicznością wystąpili: Zua Chaoran, Katarzyna Jabłońska, Adam Kutny, Natalia Majewska – Marszałek, Agnieszka Wichłacz, Huang Wenrong, dr hab. Laura Sobolewska (fortepian) i wspomniany już prof. zw. dr hab. Wojciech Maciejowski brawurowo wykonując przygotowany repertuar. Szczególny aplauz  zdobył Chaoran Zuo, zwany przez wszystkich Czarkiem – student z Chin (!), który zaśpiewał po polsku (!) arię Dzidziego z opery „Hrabina” Stanisława Moniuszki. Młodzi artyści, którzy wystąpili pod opieką Kierownika Artystycznego Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie – Pana Łukasza Gajdzisa – często wychodzili do publiczności, integrując się z nią i wprowadzając w szczególny nastrój. Ze sceny popłynęły najpiękniejsze i najbardziej znane utwory operetkowe i musicalowe, m.in.: czardasz Hrabiny Maricy z operetki „Hrabina Marica” Emmericha Kàlmàna, „Pieśń o Wilii” – aria z operetki „Wesoła wdówka” Franciszka Lehara, czy też przepiękne utwory Andrew Lloyd Webbera – „Memory” z musicalu „Koty” i „Think of me” z musicalu „Upiór w operze”. Na finał artyści wraz z publicznością zaśpiewali „Usta milczą dusza śpiewa” czym wywołali prawdziwy aplauz i oklaski na stojąco.

  W czasie koncertu na specjalnie zorganizowanym stoisku Towarzystwa, można było zapoznać się z jego działalnością, obejrzeć wizualizację przyszłego hospicjum, a także zakupić cegiełkę na jego budowę czy też wrzucić dowolny datek do puszki. W organizacji koncertu uczestniczyły oprócz członków Towarzystwa także wolontariuszki z Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum w Pile (na ul. Dembowskiego). Obok stoiska została również zaprezentowana wystawa malarstwa Katarzyny Monel – Pilanki, która przekazała 10 obrazów na rzecz hospicjum.

  Artyści oraz członkowie Towarzystwa po zakończeniu koncertu zostali zapoznani przez Pana Rektora PWSZ Prof. dra hab. Donata Mierzejewskiego z możliwościami rehabilitacji, w nowo uruchomionym w ubiegłym roku nowoczesnym Centrum Fizjoterapii.

  Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację koncertu, darczyńcom, występującym artystom, wolontariuszom, patronom honorowym i medialnym za ich życzliwość i wsparcie.

  Anna Fons