Signify nada blasku pilskiemu Festiwalowi Teatrów Światła | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Signify nada blasku pilskiemu Festiwalowi Teatrów Światła

Signify (Euronext:LIGHT), światowy lider branży oświetleniowej, został partnerem V pilskiego Festiwalu Teatrów Światła. Inicjatywa ta jest wpierana przez Signify od początku jej istnienia. Aby uświetnić odbywające się w dniach 14-15 września atrakcje, Signify rozświetli ulice 14. Lutego i 11. Listopada, a także Plac Domańskiego.

Festiwal Teatrów Światła to trwające dwa dni, pełne wydarzeń muzyczno-teatralnych miejskie widowisko, które raz do roku odbywa się w Pile. Tegoroczna edycja pełna będzie wyjątkowych atrakcji skupionych wokół centrum miasta. Główną z nich ma być sobotni plenerowy spektakl „Plac Aniołów” przygotowany przez francuski teatr Gratte Ciel. Odbędzie się on na rozwieszonych nad Placem Staszica linach, a w jego trakcie na widownię zrzucona zostanie….. jedna tona pierza. Z kolei piątkową atrakcją będzie koncert klasyczny wykonany w latającym nad Placem Konstytucji balonem, który poprzedzi świetlny korowód.

Signify zadba o barwne dynamiczne oświetlenie miejskie, które doda charakteru całemu wydarzeniu. Iluminacje obejmą ulice w centrum miasta – ul. 11 listopada oraz ul. 14 lutego, a także Plac Domańskiego. Do ich wykonania zainstalowane zostanie użytych blisko 300 opraw oświetleniowych. Instalacja pozwoli mieszkańcom Piły dostrzec ich miasto w zupełnie innej, niż na co dzień odsłonie.

Dodatkową atrakcją zorganizowaną przez Signify będą też gigantyczne świetlne formy przestrzenne. Plac Domańskiego zostanie ozdobiony 8 ogromnymi  świetlnymi grzybami o wielkości od 2 do 4 metrów, a na drzewach zawisną wielkie świecące ważki o wymiarach 2x2metry

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zapraszamy!

Signify N.V. to nowa nazwa spółki Philips Lighting N.V., macierzystej firmy ogólnoświatowej grupy Philips Lighting. Nazwa Philips Lighting Poland sp. z o.o. zostanie zmieniona z początkiem roku 2019.

Rzecznik Prasowy Signify w Polsce
Dorota Sławińska

signify_nada_blasku00

signify_nada_blasku03 signify_nada_blasku01 signify_nada_blasku02