Siła jest kobietą! Boks dla pań w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Siła jest kobietą! Boks dla pań w Pile

W odnowionej w ubiegłym roku Hali Sportów Walki w Pile certyfikowany trener boksu Sławomir Nowicki uruchomił zajęcia, podczas których kobiety trenują boks.

Jak mówi „Są to zajęcia dla pań na co dzień zapracowanych, siedzących za biurkiem, które po całym tygodniu pracy mogą przyjść na ring, poboksować w worek, wyrzucając z siebie stres i negatywne emocje. W zasadzie są to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami boksu, gdyż nie ma tutaj typowych walk czy sparingu”.

Obecnie na zajęcia uczęszcza około 10 kobiet, ale to dopiero początek. Trener Nowicki ma ambitne plany i zachęca do udziału wszystkie panie z Piły i okolic. Grupa może liczyć nawet 25-30 osób, więc zostało jeszcze sporo wolnych miejsc. „Dopiero zaczynamy, a ja mam nadzieję, że skoro panowie w Pile nie chcą ćwiczyć boksu, to może uda mi się właśnie z kobietami” – dodaje z przymrużeniem oka trener Nowicki. Zapytany jak pracuje się z kobietami, gdyż niewątpliwie boks kojarzony jest jako typowo męski sport, odpowiada: „Kobietom chce się bardziej, nie odpuszczają, proszą o kolejne zestawy ćwiczeń, jak również same proponują elementy, które chcą abym wprowadził do treningu”.

Zajęcia odbywają się w każdy piątek od godziny 19 do 20 w Hali Sportów Walki przy ulicy Sportowej 11. Ich miesięczny koszt to zaledwie 30 zł. W imieniu trenera Sławomira Nowickiego serdecznie zapraszamy!

J. Oburota
UM w Pile

sila_jest_kobieta00

sila_jest_kobieta08 sila_jest_kobieta01 sila_jest_kobieta02 sila_jest_kobieta03 sila_jest_kobieta04 sila_jest_kobieta05 sila_jest_kobieta06 sila_jest_kobieta07