Skutki obfitych opadów deszczu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Skutki obfitych opadów deszczu

  Z powodu obfitych opadów deszczów, które w dniu 27 lipca 2016 roku w godzinach wieczornych przeszły przez powiat chodzieski, doszło do zalania i podtopienia wielu budynków,  obiektów i dróg. W ciągu kilku godzin strażacy interweniowali 28 krotnie (25 razy w gminie Szamocin oraz 3 razy w gminie Margonin).

  Działania Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, pomieszczeń mieszkalnych, posesji, dróg oraz na zabezpieczaniu budynków i dojazdów przed skutkami ulewnych deszczów. W zabezpieczaniu zalanych odcinków dróg w miejscowości Szamocin pomagała również policja, a kilkunastometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 190 z powodu nagromadzenia się dużej ilości spływającego błota, został wyłączony całkowicie z ruchu drogowego. Zorganizowano objazdy.

  W 28 akcjach brało udział łącznie 16 zastępów: z Państwowej Straży Pożarnej (z JRG PSP w Chodzieży) oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP KSRG Szamocin, OSP KSRG Margonin, OSP KSRG Lipa Nowy Dwór, OSP KSRG Stróżewo, OSP Lipa Góra, OSP Podstolice, OSP Zacharzyn) w sile 70 strażaków, policja oraz pogotowie energetyczne.

  W wyniku obfitych opadów deszczów nikt nie został poszkodowany. Ponadto w tym dniu strażacy interweniowali jeszcze trzykrotnie: usuwanie przewróconego drzewa na drogę, działania w związku ze zgłoszeniem zagrożenia przez owady błonkoskrzydłe oraz działania przy kolizji drogowej (nikt nie ucierpiał).

  Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz
  Zdjęcia: mł. asp. Bartłomiej Braszak

  zskutki_obfitych_opadow00

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA