„Śpiewać każdy może” – czyli pilski maraton piosenki | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  „Śpiewać każdy może” – czyli pilski maraton piosenki

  spiewac_kazdy_moze

  W pierwszym Pilskim Maratonie Piosenki, który odbył się w czwartek, 28 czerwca na dziedzińcu MDK „Iskra” przy ul. Okrzei, wystąpiło 80 wykonawców. Organizatorzy już planują kolejny maraton.   

  To była wakacyjna, lekka i przyjemna impreza dla wszystkich lubiących śpiewać. Aby wystąpić na scenie amfiteatru nie trzeba było mieć wyjątkowych umiejętności.
  - Nie było jury, nikt nikogo nie oceniał. Każdy mógł do nas dzisiaj wpaść i zaśpiewać – powiedział Krzysztof Meszyński, kierownik Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile.

  Formuła była prosta. Każdy odważny mógł przyjść już z gotowym repertuarem, mógł też na miejscu wybrać piosenkę, a jak nie znał słów, to dostał wydrukowany tekst. Można było zaśpiewać z podkładem muzycznym lub bez.

  Przed sceną małego amfiteatru ustawione były stoliczki, przy których siedziała publiczność. Można było wypić kawę, herbatę, zjeść coś słodkiego. Słowem panowała sympatyczna letnia atmosfera.

  - Liczba uczestników była niemała, a niektórzy zaśpiewali więcej niż jedną piosenkę. Widać, że pomysł się spodobał – podsumował Krzysztof Meszyński.

  Dominowały polskie piosenki, ale nie zabrakło też przebojów wykonanych po angielsku czy francusku. Organizatorzy już planują drugą edycję maratonu. Odbędzie się w sierpniu.

  Starostwo Powiatowe w Pile