Sporo pracy mieli funkcjonariusze WRD | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Sporo pracy mieli funkcjonariusze WRD

  sporo_pracy

  Tylko 25 i 26 maja pilscy policjanci obsługiwali 11 zdarzeń drogowych na terenie powiatu pilskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że niedostosowanie prędkości i brak koncentracji podczas jazdy, są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Również zmienna pogoda nie sprzyjała bezpiecznej jeździe. Apelujemy o rozwagę na drodze, aby wszyscy bezpiecznie mogli dojechać do swoich domów.

  Ostatnie dni nie były najłatwiejsze dla pilskich kierowców. Deszczowa pogoda i zmieniające się często warunki, okazały się dużym utrudnieniem dla podróżujących. Dodatkowo 25 maja br. przez chwilę wyłączona była sygnalizacja świetlna przy ul. Wojska Polskiego w Pile. Wszystko to spowodowało, że w ostatnim czasie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego bardzo intensywnie pracowali przy wszystkich zdarzeniach.

  25 maja po godzinie 11:30 doszło do kolizji trzech aut przy skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z Dzieci Polskich. Jak ustalili policjanci, kierująca volkswagenem 41-latka, nie ustąpiła pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Sprawa została zakończona mandatowo.

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło tego samego dnia po godzinie 16:00 w miejscowości Grabówno. 60-latka kierująca audi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachowała. Do Szpitala Specjalistycznego w Pile przewieziona została pasażerka podróżująca z kobietą, która na szczęście nie poniosła poważnych obrażeń.

  Zaraz po godzinie 18:00 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Na drodze Piła-Skórka zderzyły się dwa pojazdy osobowe. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 43-letni kierowca audi nieprawidłowo wykonywał manewr wyprzedzania. W tym przypadku sprawca kolizji również został ukarany mandatem.

  26 maja br. w godzinach wieczornych w miejscowości Nowa Wieś Ujska 26-latek kierujący motorowerem uderzył w samochód osobowy. Mężczyzna, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu został zabrany do szpitala na badania. Sprawę wyjaśniają policjanci z Ujścia.
  Funkcjonariusze wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dostosujmy prędkość do sytuacji na drodze i starajmy się przewidywać zagrożenia.

  mł. asp. Jędrzej Panglisz
  KPP w Pile