„Sposób na Elfa” spotkanie i wspólne czytanie z Marcinem Pałaszem, autorem książek dla dzieci | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  „Sposób na Elfa” spotkanie i wspólne czytanie z Marcinem Pałaszem, autorem książek dla dzieci

  Sposob_na_Elfa

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile zaprasza dzieci i dorosłych na spotkanie i do wspólnego czytania z Marcinem Pałaszem.

  Spotykamy się w sobotę, 7 października br.:

  •            Piła, godz. 11.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14,
  •            Szydłowo, godz. 15.00, Centrum Upowszechniania Kultury.

  Inspirację do spotkania stanowić będzie książka pt. „Sposób na Elfa”.

  Elf to piesek, który mieszka wraz z Dużym i Młodym. Razem przeżywają mnóstwo przygód, nie tylko pozytywnych i bezpiecznych… Ale w trójkę zawsze coś wymyślą, bo dobrali się wprost idealnie :)

  Marcin Pałasz, autor książek dla dzieci i psiarz. Laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotny laureat wyróżnienia w tym konkursie. Debiutował w 2004 roku książką „Opowieści z Krainy Potworów. Obecnie w swoim dorobku ma blisko trzydzieści książek dla dzieci i młodzieży w tym, cieszący się  uznaniem  czytelników, cykl  o Elfie. Prywatnie uwielbia dobrą herbatę, jeszcze lepsze książki oraz wiśnie w czekoladzie. Nie cierpi ciętych kwiatów i osób przeszkadzających mu w pisaniu. Co go dziwi? Tęcza.  I nigdy tego nie zrozumie.

  Spotkania w ramach działań artystycznych i społecznych pn. „Książka jest OK.!” Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im Pantaleona Szumana w Pile. Współorganizator: Centrum Upowszechniania Kultury – Biblioteka w Szydłowie.

  Patronat honorowy sprawują: Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski, Piotr Głowski – Prezydent Miasta Piły.

  UM Piły