Spotkania ze sztuką rodzimych artystów | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Spotkania ze sztuką rodzimych artystów

  24 lipca w klubie muzycznym Scena w Pile odbyło się „Lipcowe kalendarzowe spotkanie autorskie”, z miesiąca na miesiąc cieszące się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Piły i regionu.

  To podczas tych spotkań można przybliżyć publiczności twórczość wielu wybitnych rodzimych autorów. Jest także okazja do poznania niezwykle barwnych osobowości przez widzów oraz czytelników kalendarza poetyckiego, wydanego z inicjatywy Stowarzyszenia „Porozumienie Samorządowe”.

  - Z obserwacji widzimy, że w każdym miesiącu oprócz stałej publiczności, którą tworzą autorzy danego miesiąca i ich rodziny, przychodzi za każdym razem inna grupa ludzi. To jest najlepsze w tym wszystkim, co może nas spotkać.  Jak widać po frekwencji, ludzie interesują się poezją, wbrew temu co wydawałoby się, że internet pogania do coraz większego tempa życia. Poezja pozwala nabrać dystansu. Na tych spotkaniach to się widzi. Spotkania trwają do późnych godzin wieczornych. Nasze spotkania to uczta dla duszy – bo poezja, oka – bo malarstwo… i muzyka, która łagodzi obyczaje. Trafiliśmy również na idealne miejsce, ponieważ lokal normalnie funkcjonuje podczas naszych spotkań i wstęp jest wolny. Uważam, że nasza inicjatywa na stałe wpisała się do katalogu kulturalnych wydarzeń miasta – mówi Bogusław Mikita, prezes Stowarzyszenia „Porozumienie Samorządowe”.

  W czwartek, podczas siódmego spotkania, zgromadzona w „Scenie” publiczność mogła podziwiać malarstwo Andrzeja Podolaka, zapoznać się z poezją Elżbiety Wasyłyk i wysłuchać koncertu Chrisa Malinskiego.

  Na przełomie sierpnia i września odbędzie się premiera wydawnictwa Pilskie kalendarze artystyczne. Połowa tomiku będzie zawierać piękne wiersze znanego krakowskiego poety Leszka Aleksandra Moczulskiego, który napisał je specjalnie na tą okazję. Druga połowa będzie zawierać dzieła wybrane pilskich twórców słowa i obrazu.  Za miesiąc spotkanie z poezją Anonimusa i malarstwem Tadeusza Małeckiego . Już dziś serdecznie zapraszamy.

  Sebastian Daukszewicz

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych01

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych02

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych03

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych04

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych05

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych06

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych07

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych08

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych09

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych10

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych11

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych12

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych13

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych14

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych15

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych16

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych17

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych18

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych19

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych20

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych21

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych22

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych23

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych24

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych25

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych26

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych27

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych28

  spotkanie_ze_sztuka_rodzimych29