Spotkanie z historią – „Matki Chrzestne Powstania Wielkopolskiego” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Spotkanie z historią – „Matki Chrzestne Powstania Wielkopolskiego”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z historią pt. „Matki Chrzestne Powstania Wielkopolskiego”, które poprowadzi dr Paweł Cieliczko z Fundacji Kochania Poznania.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 12 lipca 2018 r. o godz. 18.00 w Pile przy ul. Medycznej 34 (dawniej Matwiejewa 34 – hotel wojskowy – wejście z lewej strony budynku).

Spotkanie z historią jest następstwem złożonego wniosku do Prezydenta Miasta Piły, z propozycją aby 4 ronda w Pile nazwać imionami i nazwiskami Matek Chrzestnych Powstania Wielkopolskiego tj: Zofii Sokolnickiej, Janiny Omańkowskiej, Heleny Rzepeckiej, Anieli Tułodzieckiej (lub sióstr Anieli i Zofii Tułodzieckich) i ma na celu przybliżenie mieszkańcom Piły, postaci kobiet, które odegrały znaczące role w Powstaniu Wielkopolskim, którego setna rocznica przypada w roku 2018 – Roku 100-lecia Praw Kobiet, tj. 27 grudnia 2018 roku.

WSTĘP BEZPŁATNY!

https://wtkplay.pl/video-id-36938-powstanie_wielkopolskie_bylo_kobieta.

red

spotkanie_z_historia00

spotkanie_z_historia10 spotkanie_z_historia01 spotkanie_z_historia02 spotkanie_z_historia03 spotkanie_z_historia04 spotkanie_z_historia05 spotkanie_z_historia06 spotkanie_z_historia07 spotkanie_z_historia08 spotkanie_z_historia09