Spotkanie z medalistami mistrzostw świata w warcabach | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Spotkanie z medalistami mistrzostw świata w warcabach

  26 września w RCK w Pile odbyło się uroczyste podsumowanie Mistrzostw Świata w Warcabach, które odbyły się w Bułgarii od 21 sierpnia do 2 września 2016 r. z udziałem podopiecznych Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem”, którzy reprezentowali Polskę. Zawody w miejscowości Kranievo zakończyły się wielkim sukcesem naszych reprezentantów, którzy zostali mistrzami świata drużynowo i indywidualnie.

  Na mistrzostwach w Bułgarii złoty medal zdobyła Karolina Witek, a srebrny Anna Domke w kategorii dziewcząt. Wśród chłopców Łukasz Paliński wywalczył srebro. Drużynowo reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce, za które otrzymała złote medale i puchar Championship for Disabled Kranievo 2016. Medaliści to, na co dzień uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance. Opiekę nad młodymi sportowcami sprawowała Małgorzata Matusiak, nauczycielka ZSP w Starej Łubiance oraz Jerzy Kucharski, wiceprezes Stowarzyszenia „Sprawni Razem”, kierownik reprezentacji Polski.

  Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „Sprawni-Razem” czyni starania o stypendium na ten rok szkolny dla medalistek, a dla medalisty o mieszkanie socjalne (meble już są skompletowane). Miejmy nadzieję, że to się uda.

  Podczas kameralnego spotkania z medalistami pani prezes Aleksandra Błażejewska,  prezes Stowarzyszenia „Sprawni Razem” w Pile, opowiadała o tegorocznych mistrzostwach z udziałem 16 państw, o tym jak trudno było pozyskać sponsorów, aby opłacić m.in. wyjazd i pobyt w Bułgarii, czy zakupić stroje dla młodzieży. Była też okazja do podziękowań m.in. pilskim parlamentarzystom, władzom miasta Piły, Starostwom w Pile i Złotowie, Gminie Okonek czy ludziom dobrej woli, którzy społecznie wrzucali małe datki, aby ten wyjazd się udał.

  Zaproszeni goście podczas tej uroczystości złożyli gratulacje, życzenia kolejnych sukcesów oraz obdarowali drobnymi upominkami tegorocznych medalistów. Wyjazd dofinansowało także Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Marszałek Sejmiku Wielkopolskiego.

  Sebastian Daukszewicz

  spotkanie_z_medalistami00

  spotkanie_z_medalistami50 spotkanie_z_medalistami01 spotkanie_z_medalistami02 spotkanie_z_medalistami03 spotkanie_z_medalistami04 spotkanie_z_medalistami05 spotkanie_z_medalistami06 spotkanie_z_medalistami07 spotkanie_z_medalistami08 spotkanie_z_medalistami09 spotkanie_z_medalistami10 spotkanie_z_medalistami11 spotkanie_z_medalistami12 spotkanie_z_medalistami13 spotkanie_z_medalistami14 spotkanie_z_medalistami15 spotkanie_z_medalistami16 spotkanie_z_medalistami17 spotkanie_z_medalistami18 spotkanie_z_medalistami19 spotkanie_z_medalistami20 spotkanie_z_medalistami21 spotkanie_z_medalistami22 spotkanie_z_medalistami23 spotkanie_z_medalistami24 spotkanie_z_medalistami25 spotkanie_z_medalistami26 spotkanie_z_medalistami27 spotkanie_z_medalistami28 spotkanie_z_medalistami29 spotkanie_z_medalistami30 spotkanie_z_medalistami31 spotkanie_z_medalistami32 spotkanie_z_medalistami33 spotkanie_z_medalistami34 spotkanie_z_medalistami35 spotkanie_z_medalistami36 spotkanie_z_medalistami37 spotkanie_z_medalistami38 spotkanie_z_medalistami39 spotkanie_z_medalistami40 spotkanie_z_medalistami41 spotkanie_z_medalistami42 spotkanie_z_medalistami43 spotkanie_z_medalistami44 spotkanie_z_medalistami45 spotkanie_z_medalistami46 spotkanie_z_medalistami47 spotkanie_z_medalistami48 spotkanie_z_medalistami49