Spotkanie z sympatykami speedway’a. Bjarne Pedersen żużlową niespodzianką | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Spotkanie z sympatykami speedway’a. Bjarne Pedersen żużlową niespodzianką

  26 stycznia w Pubie Classic odbyła się konferencja prasowa i spotkanie z kibicami, na której podsumowano okres transferowy oraz omówiono plany na najbliższy okres. W spotkaniu wziął udział i w obecności kibiców z pilskim klubem podpisał kontrakt Bjarne Pedersen. Duńczyk jest ostatnim zawodnikiem, który dołączył do kadry pilskiego klubu, liczącej czternastu zawodników gotowych do rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej.  Zarząd klubu poinformował również, że umowa na dzierżawę stadionu ma zostać podpisana 29 stycznia.

  Kadra klubu na sezon 2016 wygląda następująco: Seniorzy: Patryk Dolny, Norbert Kościuch, Michał Szczepaniak, Piotr Świst, Bjarne Pedersen (Dania), Jonas Davidsson (Szwecja), Rasmus Jensen (Dania), Brady Kurtz (Australia), Kyle Newman (Wielka Brytania),Wadim Tarasienko (Rosja), Mathias Thornblom (Szwecja). Juniorzy: Kacper Grzegorczyk,Bartosz Hassa, Arkadiusz Pawlak. Jeśli będzie konieczność do dyspozycji klubu będzie junior Mike Trzensiok, oczywiście jeśli klub z Grudziądza nie będzie go widział w składzie na dany mecz lub terminy meczu nie będą się pokrywały.

  Podczas wtorkowego spotkania trener Janusz Michaelis poinformował, że pierwszym szkoleniowcem będzie Tomasz Żentkowski, natomiast on będzie pomagał mu w tle. Trener Michaelis zapewnia, że nie wycofuje się z żużla, ale uważa, że zmiana pokoleniowa dla dobra speedwaya w Pile jest potrzebna.

  Na spotkaniu nie mogło zabraknąć gorącego tematu ostatnich dni, czyli jeszcze niepodpisana umowa pomiędzy MOSiR Piła a klubem żużlowym Polonia Piła, na dzierżawę stadionu przy ul. Bydgoskiej. Jak się okazało szum wywołany medialnie nie był potrzebny, a stosowna umowa będzie odpisana w najbliższy piątek o godzinie.11.00, w obecności prezydenta Piły Piotra Głowskiego.

  - W poniedziałek spotkaliśmy się z panem Dariuszem Kubickim dyrektorem MOSIR-u Piła, podczas którego udało się ustalić pewne rzeczy. Nie na wszystko mogliśmy się zgodzić, bo jak wiemy pierwsza liga ma większe wymagania. Stadion musi spełniać pewne wymogi pierwszoligowe, musi być przygotowany pod TV, np. specjalne podesty na kamery. To był jeden z punktów, który sobie na spotkaniu załatwiliśmy. Oprócz tego wiemy, że nasz klub musi posiadać nową bandę pneumatyczną. Wiemy, że tak banda zostanie zakupiona i do 15 marca ma się pojawić na naszym stadionie, co umożliwi już odbycie treningów. Również sprawa bezpieczeństwa kibiców jest ważna i już wiemy, że zostanie zainstalowany nowy monitoring do pierwszego meczu. Nowa umowa musi być podpisana do końca tygodnia – mówi Tomasz Soter, prezes Polonii Piła.
   
  Podczas spotkania zapytano o losy Tomka Gapińskiego, który miał uzgodniony kontrakt z drużyną ROW-u Rybnik, ale w ostatniej chwili prezes tego klubu zmienił zdanie i nie podpisał kontraktu z pilskim wychowankiem. Wiadomo, że Tomek podczas okienka transferowego prowadził również rozmowy z Polonią Piła i działacze chętnie go widzieli w składzie pilskiego zespołu.

  - O sytuacji z Tomkiem dowiedziałem się też z internetu, chociaż miałem przecieki, że tak się może wydarzyć i ten czarny scenariusz dla niego się spełnił.  Dziś zadzwoniłem do niego i powiedziałem, że jeśli nie znajdzie klubu do końca miesiąca to podpiszemy z nim umowę warszawską. Na dzień dzisiejszy budowa składu została zamknięta. Tomek miał swój czas na podpisanie z nami kontraktu, jednak wybrał inną drogę – mówi wiceprezes Polonii, Tomasz Żentkowski.

  Kibice zostali poinformowani też o możliwych sparingach (ze Stalą w Gorzowie, z Polonią Bydgoszcz u siebie i na wyjeździe, oraz Spartą Wrocław u siebie i w Poznaniu), kupnie karnetów, i jednakowych kevlarach dla wszystkich zawodników. Pojawiło się także zaproszenie skierowane do potencjalnych sponsorów, bo jak wiadomo mecze będą transmitowane przez TVP Sport, dzięki czemu reklama sponsora będzie jeszcze bardziej widoczna, niż było do tej pory. Zarząd odniósł się też do tegorocznego terminarza i jak zapewnia zrobi (rozmawia z klubami), wszystko, aby środowe mecze zostały przełożone na dogodniejszy termin.

  Sebastian Daukszewicz

  spotkanie z sympatykami00

  spotkanie z sympatykami10 spotkanie z sympatykami01 spotkanie z sympatykami02 spotkanie z sympatykami03 spotkanie z sympatykami04 spotkanie z sympatykami05 spotkanie z sympatykami06 spotkanie z sympatykami07 spotkanie z sympatykami08 spotkanie z sympatykami09