Strajk Online „Na Miarę Kryzysu” (3 kwietnia) | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Strajk Online „Na Miarę Kryzysu” (3 kwietnia)

strajk_online

W najbliższy piątek (3 kwietnia) planowany był w Pile i w wielu innych miastach na całym świecie Młodzieżowy Strajk Klimatyczny pod hasłem „Na Miarę Kryzysu”. Kiedy kilka miesięcy wcześniej została międzynarodowo ustalona data następnego strajku klimatycznego, nikt nie przewidywał, że będziemy musieli stawić czoła jeszcze jednemu ogólnoświatowemu kryzysowi.

Pandemia zaskoczyła nas wszystkich. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, dlatego działamy odpowiedzialnie wobec obu kryzysów. Niemożliwe jest organizowanie masowych demonstracji w trakcie epidemii, dlatego zmieniamy formę naszego strajku i przenosimy go do internetu. Zależy nam na tym, żeby kryzys klimatyczny został potraktowany z proporcjonalnie dużym zaangażowaniem, jak ten wywołany przez COVID-19. Kryzys klimatyczny już teraz zbiera ofiary śmiertelne, a jego eskalacja przyniesie nam nowe epidemie, zagrożenia i wyzwania, z którymi nie będziemy sobie w stanie poradzić.

Wierzymy, że rządzący opamiętają się, a wybory prezydenckie odbędą się w momencie, w którym udział w nich nie będzie zagrażał bezpieczeństwu społeczeństwa. Wówczas wybierzmy prezydenta, który wytyczy nowe tory polskiej polityki klimatycznej w celu przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu.

Zapraszamy na Strajk Online „Na Miarę Kryzysu” : https://www.facebook.com/events/202328124365921/
oraz na stronę internetową:  https://www.msk.earth/strajk

Myjmy ręce, ale nie umywajmy rąk od odpowiedzialności!

Z poważaniem,

Grzegorz Marciniak Jr.
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – Piła