Strażak z Piły Wicemistrzem Polski w biegach

2 października 2016 roku w Rakoniewicach odbyły się zawody sportowe „VI Dycha Drzymały”. W ramach biegu rozegrane zostały XXII Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w biegu na 10 km.

Organizatorem biegu była Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Burmistrz Rakoniewic. Głównym celem imprezy było podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej oraz popularyzacja biegania, jako najprostszej formy ruchu wśród lokalnej społeczności oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

Ogólnie w imprezie sklasyfikowano 1422 zawodników. Natomiast w ramach Mistrzostw Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej, bieg ukończyło 281 funkcjonariuszy. Mistrzostwa Polski Strażaków PSP były jednocześnie zawodami kończącymi rywalizację w Pucharze Polski Strażaków w biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP.

W rozegranych Mistrzostwach Polski Strażaków PSP nie zabrakło funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Tutejszą Komendę dzielnie reprezentował kpt. Krzysztof Gajewski, mł. kpt. Krzysztof Zawistowski oraz st. asp. Maciej Kowalski.

Dużym sukcesem swój bieg zakończył Krzysztof Zawistowski, który wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski Strażaków w kategorii wiekowej do 29 lat oraz srebrny medal drużynowych Mistrzostw Polski Strażaków, reprezentując województwo wielkopolskie (KW PSP w Poznaniu). Wielkie gratulacje i słowa uznania należą się również pozostałym reprezentantom KP PSP w Pile. Maciej Kowalski wywalczył bardzo wysokie 28 miejsce w kategorii wiekowej 30-39 lat, natomiast Krzysztof Gajewski zajął bardzo dobre 46 miejsce w kategorii wiekowej do 29 lat.

Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, medale i dyplomy, które wręczali st. kpt. Andrzej Bartkowiak – Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP, bryg. Jarosław Latuszek – Zastępca Dyrektora Biura Logistyki Komendy Głównej PSP oraz st. bryg. Edward Pruski – Dyrektor Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: mł. kpt. Krzysztof Zawistowski
Autor zdjęć: Agata Cerajewska