Studenci nie śpią – oni się uczą i relaksują! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Studenci nie śpią – oni się uczą i relaksują!

Tak właśnie wyglądały zajęcia z „Zarządzania stresem” w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile (dawniej PWSZ w Pile), które przygotowała dr Romualda Kosmatka (wykładowca na kierunku praca socjalna) oraz mgr Klaudia Michalak (z Biura Współpracy Międzynarodowej).

Bezsprzecznie były to zajęcia wyjątkowe! Po pierwsze: prawdziwie akademicką dyskusję i walkę na argumenty, prowadzili studenci zagraniczni PUSS w Pile; po drugie – zajęcia tego typu pierwszy raz odbyły się w nowej PRACOWNI KOMPETENCJI MIĘKKICH Uczelni.
To nowoczesna sala – na wskroś dydaktyczna, ale bez tablicy, bez kurzu, z kamerami, z materacami i farbą tablicową na ścianach. Wyposażona w sprzęt umożliwiający profesjonalne szkolenie, doskonalące umiejętności w komunikowaniu się.

Studenci dyskutowali o pozytywnych i negatywnych aspektach stresu i próbowali znaleźć sposób na właściwe wykorzystanie stresu w życiu zawodowym oraz prywatnym. Ciekawe było również zakończenie zajęć, które studenci spędzili… na leżąco. Dzięki treningowi autogennemu, studenci poznali metody relaksacyjne, skupiające się na oddechu.

Takie właśnie ćwiczenia, w tak komfortowych warunkach, czekają na nowych i obecnych studentów kierunku PRACA SOCJALNA w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica.
Zapraszamy – rekrutacja on-line do 19 września.

Aleksandra Fabiszak
Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile
(dawniej Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa
im. Stanisława Staszica w Pile)

studenci_nie_spia1_01

studenci_nie_spia1_07 studenci_nie_spia1_02 studenci_nie_spia1_03 studenci_nie_spia1_04 studenci_nie_spia1_05 studenci_nie_spia1_06