Studia magisterskie z pielęgniarstwa już w Pile! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Studia magisterskie z pielęgniarstwa już w Pile!

Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile (dawniej PWSZ w Pile), właśnie otrzymała zgodę na uruchomienie 2-letnich uzupełniających studiów magisterskich. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich pielęgniarek z naszego regionu, które chcą zdobyć dyplom studiów magisterskich.

- Studia prowadzone będą bezpłatnie w trybie stacjonarnym. Plan zajęć będzie jednak tak skonstruowany, aby z oferty mogły skorzystać czynne zawodowo pielęgniarki – podkreśla dr Małgorzata Lesińska-Sawicka, Kierownik Katedry Pielęgniarstwa. – Przed naszymi studentami będzie 1300 godzin zajęć, rozplanowanych na 4 semestry. Rocznik podzielony zostanie na grupy, dlatego jestem przekonana, że można będzie połączyć studiowanie z pracą.

Na studiach magisterskich z pielęgniarstwa, prowadzonych będzie wiele zajęć praktycznych. W związku ze zmianą standardów kształcenia na tym kierunku, pojawi się również sporo nowości, które wyposażą absolwentów w dodatkowe umiejętności. Do takiej grupy należą m.in. zajęcia z endoskopii, których jeszcze nie było w ofercie kierunku. Prowadzone będą także przedmioty dotyczące opieki i edukacji zdrowotnej np. w terapii bólu, chorobie nowotworowej, zarządzania, psychologii zdrowotnej, wentylacji mechanicznej długoterminowej – wymienia dr Lesińska-Sawicka.

Co ważne, pielęgniarki i pielęgniarze, odbywać będą zajęcia praktyczne w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznych, które zostało otwarte kilka miesięcy temu w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile. CSM to specjalistyczne pracownie z elektronicznymi pacjentami, którzy symulują funkcje życiowe, to kilkadziesiąt scenariuszy medycznych przypadków skomplikowanych i rzadkich oraz sprawdzanie wiedzy i umiejętności praktycznych w warunkach klinicznych, gdzie popełnienie błędu nie powoduje krzywdy pacjenta.

Dzięki studiom magisterskim, Uczelnia umożliwia pielęgniarkom uzupełnienie wykształcenia na miejscu, bez konieczności wyjazdów do dużych ośrodków akademickich. Będzie to z pewnością ogromne ułatwienie i wsparcie kadr medycznych naszego regionu, które chcą doskonalić swoje umiejętności.

Rekrutacja on-line trwa do 19 września. Szczegóły na www.puss.pila.pl.

Aleksandra Fabiszak
Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile
(dawniej Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa
im. Stanisława Staszica w Pile)

studia_magisterskie_z_pielegniarstwa1_01

studia_magisterskie_z_pielegniarstwa1_04 studia_magisterskie_z_pielegniarstwa1_02 studia_magisterskie_z_pielegniarstwa1_03