Studźce. Wypadek na skrzyżowaniu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Studźce. Wypadek na skrzyżowaniu

  25 października 2021 roku o godzinie 11:45 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało informację przez CPR o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 193 w miejscowości Studźce – na skrzyżowaniu drogi zderzyły się dwa samochody osobowe.   

  Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Margonin, Policję oraz ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że w wyniku wypadku jeden samochód dachował i znajduje się w rowie, a drugi uszkodzony samochód znajduje się na środku skrzyżowania – kierowcy znajdowali się poza pojazdami.

  Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym kierowcom (mężczyźni – przytomni). Na miejsce zdarzenia przybyły dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego – poszkodowani zostali przetransportowani ambulansami do Izby Przyjęć Szpitala Powiatowego w Chodzieży. Droga wojewódzka DW-193 na czas działań była zablokowana – Policja zorganizowała odjazd.

  W działaniach trwających prawie dwie godziny brały udział 4 zastępy straży pożarnej w sile 12 strażaków, Policja oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne.

  Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz

  studzce_wypadek_na_skrzyzowaniu1_01

  studzce_wypadek_na_skrzyzowaniu1_03 studzce_wypadek_na_skrzyzowaniu1_02